לרואי נסתרות דרך הכוכבים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

אם כן, קשה להפריד את המושג אסטרולוגיה מהמושג מזלות, שכן אסטרולוגיה במהותה מבוססת על מזלות. על פי האסטרולוגיה, גלגל מזלות הוא הגלגל המחולק ל-12 מזלות אסטרולוגיים אותם אנחנו מכירים – כאשר כל חודש בשנה שייך למזל אחר בהתאם לקבוצת הכוכבים בה הוא נמצא. על פי האסטרולוגיה השמיים מחולקות ל-12 חלקים, כאשר כל חלק מכיל קבוצת כוכבים אחרת שהיא מהווה בעצם את המזל של אותו החודש.

 

כל פעם השמש נמצאת בבית אחר, וזה המזל של אותו החודש. 12 מזלות מכילים בתוכם תכונות ומאפיינים שונים וייחודים. 12 מזלות מתחלקים לבתים, ומייצגים בנוסף לכך את ארבעת היסודות כך שבכל יסוד שלושה מזלות בעלי מאפיינים בולטים משותפים – מים, אש, אדמה ואוויר. אם כן, מזלות מתחלקים הן ליסודות והן לבתים, ומושפעים מכוכבי הלכת ומהזוויות הנוצרות בינם.

 

החילוק של מזלות לארבעה יסודות מבוסס על הפילוסופיה היוונית העתיקה לפיה העולם מתחלק לארבעה יסודות – מים, אש, אדמה ואוויר. על פי הפילוסופיה הזאת, ארבעת היסודות מהווים לארבעת אבני הבניין של כל החומר ביקום שלנו, והם מרכיבים כל דבר על פני היקום. ארבעת היסודות נמצאים בסדר מסוים כך שבתחתית נמצאת האדמה, מעליה מים, מעליה אוויר, ולמעלה האש – כפי שהם מצויים בטבע עצמו.

 

על פי פילוסופיית היסודות, לכל יסוד יש תכונות משלו ומאפיינים משלו. האסטרולוגיה אימצה את פילוסופיית ארבעת היסודות והתבססה עליה, ועל כן, האסטרולוגיה מחלקת את מזלות השנה לארבעה יסודות כך שבכל יסוד שלושה מזלות בעלי מאפיינים משותפים, אך כמו כן גם מאפיינים הייחודים לכל מזל ספציפי והשפעות שונות המושפעות מן הזוויות הנוצרות בינם לבין כוכבי הלכת.

 

מזלות אש הם טלה אריה וקשת והם מאופיינים במרץ, התלהבות, עוצמה, כוח ושמחת חיים. מזלות אדמה הם שור, בתולה וגדי. מזלות האוויר הם תאומים, מאזניים ודלי, ומזלות המים הם סרטן, עקרב ודגים..