תקשור וקבלה בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

הקבלה היא למעשה המיסטיקה של היהדות, היא כוללת בתוכה את כל התחומים המיסטיים, ובין היתר עוסקת בתחום של תקשור. חשוב להבין שכשמדברים על תקשור, לא בהכרח מדובר על יצירת קשר עם המתים ובדברים הנחשבים “העלאה באוב”. למעשה, כל פעולה של יצירת קשר וקבלת מסרים מן העולם שמעבר, עולם הרוח, ומה שנמצא מעבר לתודעה – כל אלה מכונים תקשור.

 

תקשור בסופו של דבר נעשה לשם מטרות טובות של קבלת הכוונה והדרכה מן היקום, ושימוש באנרגיה הקוסמית על מנת להביא את האדם להארה והתבוננות פנימית שבסופו של דבר יובילו אותו להרגשה של שלמות ואיחוד עם היקום. בדברים האלה עוסקת הקבלה היהודית, ועל כן תקשור הוא חלק מאוד מהותי מן הקבלה היהודית והוא נעסק בצורה נרחבת בקבלה.

 

בהתחלה, חוכמת הקבלה הייתה שמורה רק למקובלים, ולשאר האנשים אסור היה ללמוד את הקבלה, שכן היה צורך להיות ברמה רוחנית מסוימת על מנת להצליח להכיל ועכל את חוכמת הקבלה. זה לא היה דבר של מה בכך, ולא כל אחד יכול היה לעשות זאת – זה היה כרוך בתנאים מאוד ספציפיים. בנוסף לכך, דרך הלימוד של הקבלה, הייתה מוגדרת היטב, והיו לה שלבים מוגדרים וברורים.

 

בשביל ללמוד את חוכמת הקבלה, היו צריכים להתחיל מרמת הפשט של התורה, כלומר, התורה בצורתה הבסיסית ביותר, ולאחר מכן, להכנס לרבדים יותר עמוקים, להתעמק בכל מילה ובכל פסוק ובמשמעותם. לצורך זה, יש שימוש בגימטריה, ראשי תיבות, כתיבת חסר ועוד – לא מדובר בקריאה פשוטה, אלא בניתוח מעמיק מאוד, שכן מאחורי כל מילה ואות הסתתר עולם ומלואו – ובגלל זה נומרולוגיה היא תחום מאוד חשוב בקבלה.

 

לאחר מכן, עולים לרמת הדרש – כל המדרשים, ההלכות והאגדות שבסופון של דבר מעמיקים את החקירה של התורה לעומקה, שגורמים להבין את הפירוש של התורה עצמה. בסופו של דבר, נכנסים ללמית הרוב של הסוד באמצעות חוכמת הקבלה – הלוא היא תורת הנסתר. מדובר בהליכים לא פשוטים, וכיוון שהדור שהיה אז עוד אינו היה בשל להכיל את כמות הידע הזאת, לימוד תורת הנסתר הוגבל לפי הנחיות ברורות מאוד.