תקשור עם הנפטר והקרוב משפחה שמת בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

החלק הכי מעניין של תקשור הוא תקשור עם נשמותם של אנשים קרובים שנפטרו. זה גם אולי החלק המפחיד ביותר, אך גם המסקרן ביותר. הרבה פעמים שאנשים נמצאים על פרשת דרכים מסוימת בחיים, לפני החלטה גורלית, לפני דילמה, הם רוצים להתייעץ עם גורם עליון. הרבה פעמים, אותו האדם שנפטר, הוא היה המקור לייעוץ בזמן שהיה בחיים, וחסרה לנו המילה שלו, ההכוונה שלו, האישור שלו.

 

בשביל זה אנשים פונים אל תקשור עם המתים. חלק מן המתקשרים לא מוכנים לתקשר עם נפטרים, שכן האחריות שבכך היא גדולה מאוד, וההשלכות השליליות יכולות להיות גדולות מאוד, במידה והתקשור נעשה בצורה לא אחראית ולא מקצועית ומדויקת. בנוסף לכך, זה לא תמיד מותר על פי הדת, ויכול להתפס כדבר שלילי – ומהסיבה הזאת, הרבה מתקשרים לא רוצים להתעסק בתקשור עם נפטרים, ומעדיפים לתקשר עם מלאכים.

 

תקשור עם נפטרים אכן יכול להיות בעייתי ואף אסור ומסוכן – גם על פי היהדות, תקשור עם נפטרים נתפס כדבר מאוד בעייתי. אך הוא למעשה דבר שכן אפשרי לעשות, אם נוקטים באמצעי זהירות ובכללים מאוד מסויימים שמבטיחים את בטיחות הייעוץ. הדבר הקריטי ביותר שיש לעשות תחילה, הוא לשאול את הרוח האם היא בכלל מעוניינת בתקשור הזה. אם היא לא מעוניינת, אין כאן בכלל שאלה.

 

מיותר לציין כי אין שום לגיטימציה לבצע תקשור אם קיבלנו סירוב מן הנשמה איתה אנחנו מנסים לתקשר. אם קיבלנו סירוב – זה אומר לא מוחלט! אסור לבצע תקשור בניגוד לרצון הנשמה, אנחנו חייבים את שיתוף הפעולה שלה, אחרת אנחנו נישא בהשלכות החמורות של תקשור אסור. הנשמה הזאת עלולה להתעצבן, להציף אותנו באנרגיות שליליות ולרדוף אותנו לשארית חיינו.

 

בנוסף לכך, חשוב מאוד להבין שאסור לחדור לפרטיות של אף אחד. מותר לנו לשאול שאלות על עצמינו בלבד, אבל אין לשאול על אנשים אחרים, או לנסות לקבל איזשהוא מידע שאנחנו לא אמורים לדעת. פגיעה בפרטיות וחשיפה של פרטים שאנחנו לא אמורים לדעת הם דבר חמור ביותר, והם ניצול לרע של התקשור כולו. צריך לזכור שמטרת העל של תקשור היא לעזור לנו, לנתב אותנו בדרך הנכונה, וכל שאר הציפיות מהתקשור הן לא רלוונטיות.