לפירוש על כל הקלפי טארוט ופתיחה מדויקת בקלפים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

קלף הקוסם הוא הדמות שפותחת את המסע, משמעותו היא פתיחה לעולם חדש בו יש סמלים ודמויות שונות. הוא מייצג התחלה, ושהכל עוד לפנינו – אנחנו עוד לא יודעים מה נעבור, מה יאמר יום, את מי נפגוש בדרכנו. הקוסם הוא מצד אחד סמל אך מצד שני גם דמות. הוא מפחיד בין העולם המוחשי לעולם הסמלי, הקוסם הוא זה שפותח לנו את השער לעולם אחר, ומציג בפנינו את הלא נודע. הקוסם יוצר אצלנו הפרדה בין הסמליות המוכרת לתת המודע שלנו, לבין המציאות שמוכרת למודע שלנו.

 

קלף הקוסם בטארוט יכול לסמן פתיחה והתחלה של תהליך מסוים, משהו שכבר מוכן לביצוע, שאנחנו כבר התחלנו. המספר שלו – מספר 1 – מסמל אחדות, חדות, מנהיגות, הובלה, אחידות. הקוסם הוא רב עוצמה, הוא מייצג את החיבור בין השמיים לארץ, בין דבר והיפוכו. הוא מראה על היכולת לחבר בין הפכים ולמזג דברים. לחבר הקשרים.

 

בסדרת קלפי הטארוט של וויט, ניתן לראות את דמות הקוסם כמכשף רב עוצמה, הוא אוחז בידו מוט ומניפה בעוצמה ובבטחון למעלה. הוא עוטה עליו גלימה אדומה מלכותית. על השולחן שלו מונח גיבע, חרבות ומגן, מה שמסמל ניצחון בקרב, הצלחה, הגשמה עצמית. מעל דמותו של הקוסם יש את סמל ה”אינפינטי” – האין-סוף, מה שמייצג את העוצמה האין סופית של הקוסם. את הסימטריה וההרמוניה המושלמת. הקלף מאוד מדגיש את העוצמות של הקוסם, אך הוא מטשטש את החולשות שלו וייתכן כי זה מה שרצה להראות חיצונית.

 

הקוסם מחבר רבדים שונים של המציאות, ומנסה לממש את רצונו. ניתן לומר שהדמות של הקוסם בטארוט מאוד חזקה ועוצמתית שאין שניה לה.

 

ניתן לראות את דמותו של הקוסם בטארוט כדמות של יוצר אשליות ותעתועים. הוא יכול ליצור מצב בו הגבולות בין המציאות לדמיון מתערערים. לא ברור מה חלום ומה מציאות. זה לא בהכרח מעיד על דבר שלילי. מה שחשוב הוא מה הדבר מעורר אצלנו.

 

נעשה הרושם שהקוסם יודע מה הוא רוצה מעצמו, ושהוא מושפע מכוחות עליונים. על מנת להבין מה חסר לנו, יש לבחון מכל כיוון, לחפש גם מתחת לשולחן. הקוסם הוא דמות שהכל עומד לרשותה, יש לו את כל מה שהוא צריך, אך יש בו חוסר שלמות וחוסר יציבות מסוימת.