כל הסודות של פתיחה בקלפים, לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

הקיסרית, הקלף השלישי בסדרה הראשית של קלפי הטארוט. דמותה של הקיסרית מעורבת בין סדר לאי סדר. מצד אחד, היא יושבת על הכס, בידה מגן ומטה – לכאורה, יש לה את כל מה שהיא צריכה. חוזק רב, רכוש, עוצמה. בגדים מלכותיים. סמכות. אך מצד שני, היא נראית מודאגת, או עייפה במובן מסוים. היא לא נמצאת במקום שמתאים לה.

 

הכוהנת מהווה דמות של סמכות רוחנית, היא באה להראות על סימטריה בין הגברים לנשים, בין הרוחניות לגשמיות. היא מראה פה מקור כוח שווה. ניכר שנעשה מאמץ רב על מנת ליצור מודל שוויוני בקלפי הטארוט. הקיסרית והקיסר מוצגים כדמויות שוות מעמד.

 

קלף הקיסרית מבטא את העוצמתיות והיכולת הרבה של הקיסרית, בשונה מהכוהנת שמתחבאת אל הכלים, לדמותה של הקיסרית כוח רב, רכוש רב, סמכות רבה. היא מפגינה את יכולת היצירה שלה. היא מייצגת את כוח הפריון והצמיחה.

 

אפשר לראות בדמותה של הקיסרית ביטוי לדמותה של אלת האדמה והפריון. הקיסרית יושבת בצורה נינוחה, ואוחזת את השרביט שלה בנינוחות, אך חלקה העליון, אינו תואם את צורת הישיבה שלה. חלקה העליון נראה לא מרוצה, לא נינוח. טרוד במחשבות. זה יכול לציין אישיות שמנוגדת למה שמשודר מבחוץ. מבחוץ היא מייצגת דמות חזקה וכוחנית, בעלת שליטה ועוצמתיות רבה, ואילו מבפנים, היא במקום אחר. היא במקום שלא טוב לה, לא נינוח לה. זה יכול גם להעיד על כך שהיא לא באמת מה שמצפים ממנה להיות. היא הייתה רוצה להיות במקום אחר.

 

קלף הקיסרית בטארוט יכול להראות על צמיחה, השתפתחות, שפע וגדילה. זה בא לידי ביטוי בעיקר בחומר, בצרכים החומריים, ברכוש, בכסף. פחות טוב לתחומי הראציונל והשכל, ולמצבים המצריכים שיקול דעת. הסביבה מאוד נוחה, יש את כל האמצעים הדרושים לעשות את מה שרוצים, מבחינה פיזית יש כוח רב ולא חסר כלום, אך יש הרגשה של חוסר מימוש. משהו חסר לנו. משהו לא שם. יש הכרה מסוימת בצד הפחות טוב שלנו. מצד אחד, אישה המצליחה להגיע למעמד שווה כמו הגבר ושאינה פחות חזקה ממנו, ומצד שני משהו בה עצור. היא יודעת לבטא את עצמה ולעמוד על שלה, אך נראה כי היא מעמידה פנים. נראה שהיא נמצאת במסגרת שלא מתאימה לה.