רוצים לקבל תחזית לפי קלפי טארוט? קריאה בקלפי טארוט באמצעות הטלפון מהמומחים שלנו:

1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-9163975

 

פירוש קלפי הטארוט – קלף מספר 18 – קלף הירח

קלף הירח הוא הקלף השמונה-עשר בסדרת הארקנה הגדולה של קלפי הטארוט. קלף הירח מציף בנו את העבר, משקף לנו את המציאות, את מה שמתחת לפני התהום, הוא בוחר בדרך אחרת, באופציות שונות, הירח הוא מקור השואב אנרגיה ומתחבר לכישוף. הירח מגיע אל הקרקעית.

 

קלף הירח מגיע אחרי קלף הכוכב. לקלף הכוכב אופי מאוד פותח ותמים, ואילו לקלף הירח יש אופי טיפה אפל יותר, מלחיץ יותר. ההרגשה שקלף בטארוט יוצר היא הרגשה מאוד לא נינוחה. משהו מרגיש לא בסדר. אין דמות אנושית בקלף הזה, ויש מעין כאוס שמתרחש – קשה מאוד להבין מה קורה. כאן המים בבריכה אינם זורמים בהרמוניה, אלא עומדים – ומעליהם לובסטר ענקי, מאיים. הירח הוא מלא, ויש לו פרצוף אנושי הפונה שמאלה. צד הימין בטארוט הוא הצד המייצג את העתיד וצד שמאל הוא הצד המייצג את העבר, לכן ניתן להסיק מכאן שהירח מסתכל אל העבר, אל מה שהיה בעבר.

 

אפשר לראות גם בקלף הירח מאין סימן לאבולוציה, שכן הוא מתחיל בלובסטר, עובר לכלב ולאחר מכן לפרצוף האנושי של הירח. מתחיל מלמעלה למטה, ומזין את כולם בסופו של דבר. מהפשוט – אל המורכב ביותר – אל צלם הבריאה של האל. זה מזכיר לנו את השורשים הקדומים שלנו, מהיכן הגענו. קלפי הטארוט משתמשים בסמלים על מנת ללמד אותנו על המציאות – ולכן אנחנו יכולים להבין את הרמיזה כאן.

 

הירח למעשה מציף מחדש את העבר, את מה שנשכח. הוא מעלה לנו את הזכרונות, את מה שהיה מההתחלה. מתחילת האבולוציה. מזכיר לנו מאיפה התחלנו, מזכיר לנו את השורשים, את תחילת התהליך. הוא מציין פגישה מחודשת של מה שהיה בעבר, אך הוא לא סוגר מעגלים ומחזורים, אלא מראה לנו התקדמות. זה יכול לציין מצב של עצירה של תהליכים או מצב שבו אנחנו בנקודה שאנחנו לא יכולים להתקדם או לנוע לשום כיוון.

 

הירח מסתכל לצד, כלומר, ניתן לומר שהוא לא יכול להתקדם ישר – הדרך ישר חסומה בעבורו, והוא צריך ללכת אחורה בחזרה ולבחור בדרך צדדית. זה יכול לנבוע מכך שהוא לא יכול להתמודד עם המכשולים בדרך, אולי הם חזקים מדי בעבורו. ייתכן שצבתות הלובסטר שנמצא בבריכה מפחידות אותו, מרתיעות אותו. הוא לא רוצה להסתכל לבעיה ולאיום בעיניים, הוא מנסה להתעלם, למצוא דרך מפלט אחרת. לברוח מן הבעיות והצרות שלו.