לפתיחת הגורל באמצעות קלפי טארוט חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

פירוש קלפי טארוט – קלף מספר 12 – התלוי

קלף התלוי הוא הקלף השניים עשר בסדרה הראשית של קלפי הטארוט. התלוי, מייצג קורבן, אדם המוכן לוותר על הכל, אדם שרואה את העולם הפוך, נמצא לבדו ומנסה לצבור כוחות. בקלף התלוי ניתן לראות בחור התלוי הפוך מרגלו, ידייו קשורות מאחורי הגב, רגל אחת שלו משחוררת.

 

תלייה על רגל אחת הייתה כנראה ענישה מקובלת באותה התקופה. לכן, אפשר לראות בדמותו של התלוי סמל לסבל והשפלה, אך עצם ההיפוך של הדמות – היא עומדת הפוכה – יכולה לבטא כאן דו-משמעות: מה שנראה לנו כרע והפוך, לו נראה ישר. הרומאים היו נוהגים לתלות את הנוצרים, ובעיניי הסביבה תלייה זו הייתה מהווה השפלה, אך בעיניי הנוצרים – היא היוותה גאווה, כיוון שהם היו מוכנים לסבול בשביל הדת.

 

יש הטוענים כי התלוי תלוי מתוך רצון, יש הטוענים כי הוא תלוי כעונש על טעות שעשה, ויש הטוענים כי הוא מעניש את עצמו מכוון שחש רגשות אשמה. אפשרות נוספת היא שהוא בחר מרצונו לסבול על מנת לממש מטרה מסוימת בחייו. אפשר לומר שהוא מקריב את עצמו, מקריב את הנוחיות שלו, סובל, בשביל מישהו אחר, ניתן לומר שהוא מקשה מאוד על עצמו, עובר תקופה קשה מאוד, כחלק מאיזשהוא תהליך של שינוי – תהליך בו הוא כנגד כל הסיכויים נאבק בעצמו על מנת להצליח ולממש את המטרה שלו. הוא מתגבר על האתגרים הגדולים. פניו של התלוי אינן נראות מבועטות, משהו בהן משדר תקווה, חוזק, נחישות. חוסר פחד. זה ניתן לומר לנו שהתלוי ממוקד במטרה שלו – הוא יודע מה הוא עושה, ובשביל להשיג את זה הוא מוכן לסבול כמה שצריך.

 

ניתן למצוא כאן דמיון עם קלף הנזיר, כיוון שהתלוי מקריב את עצמו גם הוא למען הדת, על מנת להגיע לרמה רוחנית גבוהה יותר. הנזיר, מוותר על כל ההנאות הגשמיות שלו, מוותר על כל העיסוק בחומר, ומקדיש את כל חייו לדת ולרוחניות. הוא מתנתק מקשרים חברתיים, ממשפחה, מזוגיות, ומעביר את רוב זמנו לגמרי לבד. כך גם התלוי – מוכן לסבול, לענות את עצמו, על מנת להגיע לרמה רוחנית גבוהה. אלא שהתלוי, עומד הפוך בשונה לנזיר, מה שאומר שהראש והרגליים מתהפכים – אין כאן שליטה על העתיד ויציבות.

 

כאשר בפתיחת טארוט מופיע קלף התלוי, יכול להיות לכך השפעות שליליות בעבור השואל. בקלף התלוי לא ברור מה פועל לטובתו ולרעתו, הדבר תלוי בנקודת המבט – התלוי רואה את העולם בצורה הפוכה, ולא כמו שכולם רואים אותו. יש לו פרספקטיבה ייחודית. ייתכן כי התלוי רואה את דרך הפעולה שלו כישרה וטובה, כיוון שהוא רואה את הדברים בצורה שונה והפוכה.