פריסת קלפי טארוט, ופתיחה מקצועית בקלפים בשיחת טלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלפי טארוט הם מערכת קלפים אשר על פי אמונה עממית ניתן לחזות דרכם את העתיד. קלפים אלו מזוהים עם עולם המיסטיקה, אך נוצרו במקור לשם משחק. בתרבות המערבית רואים את קלפי הטארוט ככלי לניבוי, אך בתקופה המודרנית החל שינוי ביחס ובגישה לקלפים. במקום ניבוי החלו לראות בהם כלי להסתכלות פנימה אל נפש האדם, להבנת אישיותו, להסתכלות בפוטנציאל הטמון בו ובדרך להגשמתו העצמית ולהתפתחותו האישית, הרוחנית והנפשית.

למערכת קלפי טארוט ישנן גרסאות רבות אשר בכל גרסה ישנן תמונות שונות בקלפיה. תמונות אלה נוצרות במשך כל הזמן לשם מטרות מחקר ולימוד, לשם פרשנות אישית, שימושים מיסטיים ועוד. רוב מערכות קלפי הטארוט המסורתיות מונות כ78 קלפים, ומתחלקות לשתי תת-מערכות: המערכת הראשית המכונה “הארקנה הגדולה”, והמערכת המשנית המכונה “הארקנה הקטנה”.
ה’ארקנה הגדולה’ מונה כ22 קלפים שהם קלפי הרוח, זאת אומרת, היא עוסקת ברצונות של האדם, בשאיפותיו ובמאווייו. קלפים אלו הם עוצמתיים יותר, וביניהם יש את השטן, המוות, המגדל ועוד. כדי להוריד את הרצון למציאות מגיעים ל’ארקנה הקטנה’, אשר מונה כ56 קלפים המתייחסים לעולם הגשמי.

כפי שנזכר לעיל, קלפי הטארוט הומצאו במקור לצורכי משחק. נראה כי הקריאה בקלפים הללו התפתחה במאות ה-18 וה-19 ואף צברה פופולריות רבה בנושא. התפתחות האינטרנט אף חיזקה וחידשה את תפוצת קלפי הטארוט בכך שכל אדם היה יכול לפתוח את האינטרנט, ללמוד את תורת הקריאה בהם ואף ליצור מערכת קלפים אישית בעצמו. בנוסף, הוקמו קהילות של קוראים בקלפים שהחליפו ביניהם מערכות קלפים והפיצו מערכות קבוצתיות.

קלפי הטארוט משומשים על ידי פסיכולוגים במהלך טיפולם כאשר הם מאבחנים איך המטופל רואה את עצמו על ידי כך שהוא בוחר קלף איתו הוא מזדהה. יש פסיכולוגים שמבקשים מהמטופל גם לבטא את מצבו או את מערכת היחסים שלו באמצעות הדמויות והמצבים המשתקפים מן הקלפים.