ראיה על חושית דרך קלפי טארוט חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלפי טארוט נמצאים איתנו עוד מאז אמצע המאה ה-15. הם הגיעו אלינו מאירופה, ותחילה שימשו בתור קלפי משחק, בדיוק כמו ברידג’. קלפי טארוט תפסו תוך זמן קצר פופולריות רבה, והתפזרו בכל העולם. גרסאות שונות צמחו מתוך קלפי טארוט, ובינהם חפיסות בולטות במיוחד – קלפי טארוט של מרסיי וקלפי טארוט של ריידר-וויט. כמו כן, עם ההתפתחותת הטכנולוגית, כיום אף ניתן לעצב חפיסות טארוט באופן אישי.

 

אם כן, ניתן לומר כי קלפי טארוט עברו סוג של אבולוציה במהלך השנים, והדבר ניכר מאוד עם ההתפתחות הטכנולוגית ועם השינוי במהותה של החברה, ושינוי משמעותי בחיים שלנו עצמנו. צריך לזכור תמיד כי קלפי טארוט הותאמו במיוחד לאותה התקופה, התקופה של אירופה במאה ה-15, וזה ניכר מאוד לפי האיורים בקלפים.

 

קלפי טארוט מציגים בפנינו דמויות כמו הכוהנת והכוהן, הקיסר והקיסרית, הנזיר והנזירה – דמויות שכיום אין להן כל משמעות בחיינו, כיוון שהם כבר מזמן לא מהוות דמויות מפתח בחברה. חשוב לזכור כי במאה ה-15, דמויות אלה היו בעלות משמעות חזקה מאוד בעבור כל אדם ואדם, והן היו קשורות בחיים של כל אחד ואחד כיוון שלדמויות אלה השפעה על הגורל של הפרטים.

 

מדובר בדמויות מפתח בחברה, דמויות שלהחלטות ולשיקול דעתן יש משקל והשפעה רבה על גורלם של הפרטים והאזרחים הפשוטים. לא היה אדם שבעבורו לא הייתה משמעות לדמויות אלה. כיום, עלינו למשול את הדמויות האלה אל הדמויות שנמצאות בחיים שלנו כיום. זה לא שהדמויות האלה נעלמו מחיינו, הן פשוט עברו מאין אבולוציה – ושינו את תפקידן. אך הן ללא ספק עדיין קיימות.

 

אם כן, בשביל להבין קלפי טארוט, עלינו לדעת היטב את העבר של קלפי הטארוט, עלינו להכיר היטב את התרבות של אותה תקופה, להבין את הסימבוליות העמוקה, את המסרים המתחבאים מאחורי השורות. כל אלה ועוד הם תנאים הכרחיים על מנת שנוכל להבין את קלפי הטארוט באופן מלא, ונוכל באמת להבין את ההשפעה שלהם ואת ההקשר שלהם לגבינו.