קלפי טארוט אושו עם פותחים בקלפים דרך הטלפון חייגו 1901-729-763

או שלחו וואצפ:

050-916-3975

המורה הרוחני אושו, הוא למעשה שמו של מורה רוחני הודי, בין המורים הידועים ביותר שקיימים. אושו, נולד בשנת 31 ונפטר בשנת 90, הוא היה פילוסוף, סופר, מיסטיקן ומורה רוחני הודי, כאמור. אושו היה מנהיג תנועת הראג’ניש, ולמען האמת, הוא והגישה שלו היו דיי שנויים במחלוקת – והרבה מאוד אנשים לא הסכימו איתו או חלקו על הדעות שלו והגישה שלו.

 

אושו פיתח קלפי טארוט משלו, התואמים את התורה שלו, והם נקראו קלפי הזן. הם מאוד דומים באופי שלהם לקלפי טארוט, אך יש לשים לב למספר הבדלים בולטים בין קלפי טארוט רגילים לבין קלפי זן של אושו. ההבדלים העיקריים והמהותיים ביותר הם המסרים עצמם – האופי שלהם מאוד שונה, שונה לחלוטין אפשר לומר, וזה יכול להיות מובן – הם יוצרו במקומות שונים לחלוטין.

 

ולא רק במקומות שונים לחלוטין, הם גם נוצרו בתקופות שונות לחלוטין – הפער התרבותי בין קלפי טארוט לקלפי זן הוא עצום, אך העוצמה של שני חפיסות הקלפים היא דבר שאי אפשר לערער עליה. כמו כן, גם התורה עליה מושתתים קלפי זן היא שונה לחלוטין מזו המשותתים עליה קלפי טארוט רגילים, וזה ניכר מאוד בדמויות המופיעות על הקלפים ובפרשנויות.

 

אך בכל זאת, קלפי זן עדיין נחשבים לסוג מסויים של קלפי טארוט, ויש שאף קוראים להם ככה ומכנים את קלפי הזן כקלפי טארוט לכל דבר. גם בקלפי זן אפשר לפתוח, גם בעזרת קלפי זן אפשר לחזות את העתיד, לראות מהו הנתיב של האדם – אך איך זה ייתכן, אם המסרים של שני הקלפים שונים לחלוטין ואם האופי של הקלפים שונה לחלוטין – מה הופך אותם לדומים?

 

ובכן, קלפי אושו הם קלפים שנותנים לנו עוד פרספקטיבה נוספת על העולם, על עצמנו ועל העתיד שלנו. גם קלפי טארוט לא מראים לנו את המציאות בצורה ברורה, אלא שהם משתמשים בסימבולים שעלינו לפענח ולהקדיש לא מעט זמן על מנת להבין לעומק, וכך גם קלפי זן של אושו – הם מדברים בסימבולים, הם דורשים פענוח מיוחד, הם דורשים תשומת לב מיוחדת שיש להקדיש.