פתיחה בקלפי טארוט עם דיוק מדהים בטלפון לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

משחקי קלפים ושימוש בקלפים ל’קריאות’ העתיד מקובלים בתרבויות שונות מאז העת העתיקה. קלפים משמשים גם בעידן המודרני שלנו למטרות שונות: למשחק,לאבחון יכולות פסיכוטכניות ויכולות פסיכולוגיות,לאימון הזיכרון,לחיזוי עתידות, למטרות חינוך והוראה, וכך הלאה. ל’אוניברסיטה הפתוחה’,למשל, יש קורס רשמי של ‘קלפים טיפוליים’ המיועד לאנשי מקצוע כמו: עובדי הוראה,יועצים חינוכיים,מאמנים אישיים וכו’, ובסופו ניתנת תעודת ‘מטפל מוסמך’. מה יש בהם בקלפים באופן כללי שיכול לעזור לאנשי מקצוע בעבודתם מול מטופלים? ובכן, יש קלפים שפשוט משמשים ככלי לדיאלוג ולאבחון עולמו הרגשי והקוגניטיבי של המטופל. פעילות של מטופל מול מטפל באמצעות קלפים יכולה הרבה פעמים לשחרר חסמים שלא היו נפתחים לולא השימוש בקלפים. אפשר לומר שהקלפים הם סוג של ‘מתווך’,שדרכו אפשר לייצר דיאלוג פתוח,לחשוף מחשבות ורגשות,חששות ורצונות , וכך לסלול שביל לתחילתו של טיפול יעיל יותר,המבוסס על פתיחות וחשיפה אישית.

בעולם יש כיום יותר מ-40 ערכות של קלפים שהם ‘קלפים טיפוליים’ בהגדרה שלהם. התהליכים שבהם מטפלים באמצעות הקלפים הללו הם,לדוגמא: פיתוח מיומנויות תקשורת,העצמה אישית,דרמה יוצרת, פיתוח יכולת הדיאלוג,חשיפת טראומות אישיות,טיפול במשבר נקודתי, עבודה קבוצתית, פיתוח הומור,הנחיית קבוצות באמצעות קלפים,הנחיית ערבי-חברה באמצעות קלפים, פיתוח הבעה אישית,פיתוח שפה עשירה וביטוי אישי,וכו’.

בין ערכות הקלפים הטיפוליים שניתן למצוא גם בישראל בעברית,תוכלו למצוא את: קלפי ‘ארבע ההסכמות’ ,קלפי ‘חוכמת נשים’, קלפי ‘מעגלי שיח’, קלפי ‘כאן ביתי’, ‘קלפי אמן’,קלפי ‘מעמקי הרגש’, ועוד. קלפים נוספים שיש להם גם צד חווייתי-טיפולי הם ,כמובן, קלפי טארוט, הקלפים הידועים עוד מימי הביניים, ושיש להם עשרות גרסאות בעשרות שפות, כולל בעברית. אמנם, קלפי טארוט הם יותר קלפי-משחק חווייתי מאשר קלפים טיפוליים במובן הקלאסי, אך יש לפעילות איתם גם מימד של חשיפה אישית ופיתוח דיאלוג-עומק,מעבר לחוויית המשחק עצמה.

קלפי טארוט הם ‘ליגה’ בפני עצמה במשחקי הקלפים הידועים והאהובים ביותר בעולם, ואם תרצו לדעת עליהם עוד אתם מוזמנים ללינק הבא,שם תמצאו מידע מרתק, וגם תוכלו לקנות לעצמכם ערכת קלפי טארוט לפי תחום העניין שלכם.