פתיחת בקלפים וקלפי טארוט בטלפון חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

ספר מעניין מאוד שסוקר את ההיסטוריה של קלפי טארוט נכתב על ידי אליזבת הייך. בספר הזה עולים נתונים מאוד מעניינים על הרקע של הטארוט. נביא כאן חלק ממה שנסקר בספר. למשל, העובדה שאחת מחפיסות קלפי הטארוט העתיקות ביותר היא זו של ויסקונטי-ספורצה,משנת 1450. היא קרויה על שמו של הדוכס ויסקונטי,שהושלמה רק לאחר מותו. האיורים שלה מרהיבים והיא עטויה בצבע זהב אצילי וכוללת 78 קלפים. חפיסה מיוחדת נדירה של טארוט היא זו של פיליפ קמוין ואלחנדרו חודורובסקי, והיא מבוססת על קלפי הטארוט המקוריים העתיקים של מרסיי. היא מופיעה בשפות: גרמנית, אנגלית, צרפתית,איטלקית וספרדית. 

ערכת קלפי טארוט מאוד מבוקשת ונפוצה עד היום היא בעיצובה של פמלה קולמן סמית, משנת 1968. עקבות של דמויות קלפי הטארוט מזמנים קדומים ביותר נמצאו בחפירות במדבר יהודה,במצרים,בבל,מקסיקו,הודו,סין -רובם על גבי פסלים,כלי חרס וציורי-קיר. לדבריה של אליזבת הייך, תפיסת ‘הארקנה הגדולה’ של הטארוט שמורכבת מ-22 קלפים, מבוססת על הכתב העברי ובו 22 האותיות,שמסמלות את 22 אבני-היסוד של הבריאה כולה. כך שהזיקה בין ‘הקבלה’ היהודית לטארוט היא עמוקה ועתיקה מאוד.

לגבי השם ‘טארוט’ יש הטוענים שמקורו במילה ‘טארוקי’ מאותם קלפי נצחון שהיו בין הנוסחאות העתיקות של הטארוט. ישנם גם כאלו הסבורים שהמילה TARO מקורה במצריים העתיקה מהמילה :”טה-ראוט” שמשמעותה היא ‘דרך המלך’. או מהמילה המצרית ‘תות’, על שמו של תות-ענך מלך מצרים. אחרים סבורים שהשם ‘טארוט’ מהמילה הלטינית ”רוסה” שמשמעותה גלגל/גלגל החיים. ישנה גישה שהשם ‘טארוט’ מקורו מ-מילה מהז’רגון הצועני-הונגרי: המילה ‘טאר’ שמשמעותה קלפים. נראה שכל הסברות הללו מאוד הגיוניות, ואולי כולן נכונות, וריבוי הסברות למקור השם ‘טארוט’ רק מעיד על אהבת הטארוט בכל רחבי העולם בתרבויות השונות לאורך ההיסטוריה.

אז אם יספרו לכם על צרפתי,איטלקי ויהודי שפותחים שולחן ביחד,תדעו מראש שזו לא בדיחה, זה כנראה קשור איכשהו במשחק קלפי טארוט…

כנסו ללינק הבא,יש שם עוד מידע מרתק על הטארוט.