פירוש כל קלף וקלף והסרת עין הרע באמצעות קלפי טארוט לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

פירוש קלפי הטארוט – קלף מספר תשע – קלף הנזיר

הנזיר הינו הקלף התשיעי בסדרת הארקנה הגדולה בקלפי הטארוט. הנזיר הוא דמות משמעותית בדת הנוצרית, הוא מסמל אדם שמקריב את כל חייו האישיים לדת, מוותר על הנאות החיים, מוותר על החיים החומריים, זוגיות, משפחה. הוא חי לבדו, מרוכז ברוחניות, לא מבטא את עצמו. בן אדם סגור מאוד, חושב בצורה עמוקה, מורה דרך, דמות מאוד רוחנית.

 

בהרבה מן הדתות קיימים נזירים מסוגים שונים. הנזירים מוותרים על הנאות חומריות מכל סוגיהם על מנת לעלות בדרגות הרוחניות ולהתקרב אל האל. ישנם נזירים המתגוררים במנזר, לצד הקהילה שלו, והוא חלק מן הקהילה, וישנם נזירים שחיים לגמרי לבדם, מתבודדים רחוק מכולם. הנזיר מייצג את הנזירים הנוצריים, שחיו לגמרי לבדם במדבר והתנזרו מכל סוג של הנאה חומרית, חלקם גם היו מענים את גופם במטרה להתעלות מפני שאר בני האדם – להגיע לדרגה אחרת.

 

ניתן לראות כי הדמות בקלף לובשת גלימות האופייניות לדת הנוצרית, מחזיק בידו מקל ובידו השנייה עששית. יש לו שיער וזקן לבן. הוא מבטא ויתור על הצד החומרי של החיים – על קשרים חברתיים, זוגיות, משפחה. מה שמעניין אותו זה הרוחניות, הנפש, התקרבות אל האל, הבנת המשמעות, הבנת העולם הרוחני, הגשמה עצמית, שליחות, הבנת העולם. לשם כך, הנזיר אינו חי כמו שאר בני האדם – על מנת לא להיות בדרגה של שאר בני האדם החומריים. הנזיר מתעלה מעל בני האדם על ידי כך שהוא לא חי כמו בן אדם, והוא נמנע כמעט לחלוטין משגרות החיים והפעולות שבני האדם עושים בדרך-כלל. הוא מוותר על מה שלא חיוני בעבורו, ומוסר את כל כולו לשם המטרה ולשם הדת. ניתן לומר שהוא רואה עצמו כשליח.

 

הנזיר שומר על האמונה שלו, ועושה הכל למענה. הוא מאוד סגור והחלטי לגבי החיים שלו ולגבי המהות שלו. הוא יודע בדיוק מה תפקידו. העיניים של הדמות המופיעה בקלף הטארוט הן בגובה של המנורה, בנקודה הכי מוארת – מה שבא להראות שהנזיר יודע בדיוק לאן הוא הולך ולאן פניו מועדות. הוא לא אבוד, הוא יודע בדיוק מה לעשות. הוא אומנם מחפש – אבל הוא יודע בדיוק אחרי מה הוא מחפש. יש לו מטרה והוא נחוש להשיגה.

 

הנזיר הוא דמות סגורה, בודדה וחשדנית. אין לו קשרים חברתיים. יש לו את המרחב הפנימי שלו בו הוא חי, “בועה” משל עצמו. הוא סגור בעולמו הפנימי. הנזיר בקלף הטארוט אינו מחובר למציאות, מה שמראה על חוסר עניין במציאות, חשדנות, ספקנות. מעיד על ניתוק מסוים, הסתגרות בעולם הפרטי.