לחיזוי עתידות באמצעות קלפי טארוט חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלף מספר 5 – קלף הכוהן

קלף הכוהן הינו הקלף החמישי בסדרת הארקנה הגדולה בקלפי הטארוט. הקלף הזה מציג בפנינו את הכוהן, שבשונה מן הקיסר והקיסרית, הכוהן אינו המשלים של הכוהנת. הכוהן והכוהנת אינם בני זוג, כידוע, לכוהנים אסור היה לקיים מערכת זוגית. הכוהן הוא תפקיד בפני עצמו ולכוהנת תפקיד אחר.

 

הכוהן הגדול הוא מעין קיסר, הוא תפקיד מאוד מכובד וראוי להערכה. ניתן לראות שהכוהן מאוד בטוח בעצמו, הוא אוחז בשרביטו בביטחון, מצביע על הלב שלו, עוטה מגבעת עישרה ומפוארת על ראשו, גלימה מלכותית, ופניו מוסטות הצידה. הכוהן נקרא Le Pape, שמשמעותו – אב – כלומר – אפיפיור. זה התפקיד המוערך והחשוב ביותר בנצרות. זה הדרג הבכיר והגבוה ביותר. לעומתו, הכוהנת, אינה משלימה אותו, היא אינה זוגתו, אך היא מייצגת מעמד שווה עם ביטוי של זהות נשית.

 

עוד משהו שמצביע על נתק בין שני הקלפים הוא העובדה שהם לא צמודים אחד לשני בסדר. הקיסר והקיסרית ממוקמים אחד אחרי השני בסדרה. בין הכוהן לכוהנת הפרדה – מה שמראה לנו על ניתוק בין השניים. על שמירת מרחק בין השניים. הכוהנת צמודה לקיסרית – שתי דמיות נשיות, ואילו הכוהן צמוד לקיסר – שני דמויות גבריות.

 

בנוסף לכך, הכוהנת והכוהן גם הם מסתכלים לשני כיוונים מנוגדים – מה ששוב בא להמחיש לנו ניגודיות. שני היפוכים. שני קטבים שונים, או דעות שונות. שני אישויות שונות. ניתן לומר שהם אף מפנים את גבם זה לזה מה שמחזק את הניתוק בינהם אף יותר.

 

בשני קלפי הטארוט האלה מוצגות דמויות רוחניות מאוד מכובדות ובעלות עוצמה והשפעה. שתיהן ממלאות תפקיד מאוד משמעותי בדת, הן מורות דרך – מושא להערצה ומקור להשראה לאחרים. האנשים האחרים למעשה תולים את תקוותיהם בהם. הכוהנת יושבת עם ספר פתוח, כלומר, הידע שלה פתוח לשיתוף עם שאר האנשים. היא מוכנה לשתף את כולם ולעזור לכולם עם הידע שלה. היא כבר מוכנה. ואילו הקיסר – ניתן לומר שהוא שומר את הידע לעצמו. הוא לא מחזיק בספר פתוח – הוא לא מחזיק כלל בספר. זה יכול להצביע על כך שהוא שומר את הידע שלו לעצמו.

 

אפשר לראות זאת באופן בו הכוהן מסתכל אל העתיד – חושב קדימה – והכוהנת מסתכלת אחורה, חושבת על העבר. זה מראה על הפיצול בדת. היו את אלה שרצו לחזור אחורה, לגישה הקדומה יותר, ואילו את אלו שהתקדמו אל עבר המדע – מה משקף על שני גישות שונות בנצרות.