לפרשנות בקלפי טארוט חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

פרשנות קלפי טארוט – קלף מספר שבע – קלף המרכבה

קלף המרכבה הוא הקלף השביעי בסדרת הארקנה הגדולה של קלפי הטארוט. בשונה מהקלף הקודם לו, קלף המרכבה אינו מציג סיטואציה מורכבת – והוא חוזר אל הסדר הקודם – חוזר אל הנמסלול העיקרי. דמות אחת, עם תפקיד ברור, נמצאת במקומה. מציגה סמליות. מתאימה באופן ברור לסדרה. ניתן לראות בקלף הטארוט של המרכבה דמות של גבר, עוטה בגדים מלכותיים, יושב במרכבה – על ראשו כתר ובידו שרביט. שני סוסים מובילים את המרכבה. האיש הצעיר במרכבה לובש על עצמו שריון מקושט, על כתפיו שני פרצופים הנראים כמו שני ירחים, המסתכלים למעלה. על גג המרכבה מונחת פיסת בד ועליה שניים-עשר כוכבים – מה שמבציע על כך שלא מדובר פה ביציאה לקרב או בסיטואציה קשר.

 

הכתר על ראשו של הבחור הצעיר יכולה להעיד שמדובר במלך, אך לא ניתן להתעלם מהעובדה שבשונה מקודמיו, כאן מדובר בבחור צעיר, ואילו בהם מדובר באנשים מבוגרים ומנוסים. ייתכן שמדובר בנסיך, או שהכתר הועבר אליו בירושה מאביו. יש כאן ייצוג של המשכיות מסוימת – הוא ממשיך את אביו, מייצג את המסורת המשפחתית. ניתן לראות זאת גם בדרך של זמניות – ייצוג של תפקיד זמני ולא קבוע, או מינוי לתפקיד בשלב מוקדם מדי, סמכויות גדולות מדי. חוסר בשלות.

 

ניתן לראות בו גם כבחור החזר מקרב מוצלח, כפי שהיה נהוג בעת העתיקה, לאחר ניצחון בקרב, היו עורכים תהלוכה בה המנצח בקרב יושב במרכבה ועובר בעיירה, בעוד שהתושבים יוצאים החוצה להריע לו. ניתן לראות זו כבחור החוגג את ניצחונו. בעבר, המרכבות היו כמו המכוניות של היום. מרכבה מפוארת שווה למכונית מפוארת – סמל סטטוס, פריווילגיה שניתנת רק לחזקים, לעשירים, לבני המעמד הגבוה. החזקה בשני סוסים ומרכבה מפוארת הייתה הזדמנות לה זכו רק בני מעמד האצולה. המרכבה מסמלת מקום של כבוד וסמכות – כשהמרכבה עוברת כולם עומדים בצידה ומפנים לה את הדרך.

 

הקלף לא מייצג את הניצחון עצמו, שכן אין אנו רואים במה הבחור ניצח ואת מי. הקלף מדבר על ההשלכות של הניצחון – על מה שבא אחריו. על הכבוד שמתקבל לאחר מכן, על החוזק, המעמד. הוא מייצג את מה שבא בעקבות הניצחון, הפרס. מדובר על תואר שהתקבל ללא תלות בתפקיד היעודי והמולד. למשל, הכוהנת קיבלה את תפקידה בהורשה ולא מתוך בחירה, היא יועדה לתפקיד הזה עוד מיום היוולדה – ולכן זכתה בתואר זה באופן טבעי וברור. לעומת זאת, הבחור לאחר הניצחון, זכה במעמד ובתפקיד לאחר הניצחון. הוא למעשה קיבל זאת נגד הגורל שלו – הסמכות כאן תלויה בגורמים חיצוניים ואינה טבעית.

 

ניתן לראות זאת כמלך חדש, כדמות השוברת את החוקים והכללים. דבר שמייצג שינוי מוחלט, שינוי בסדרי העדיפויות, שינו בהלכי הרוח , שינוי בחוקים ובכללים. מישהו חדש לגמרי שנכנס לתמונה.