קלפי טארוט כל מה שאתם צריכים לדעת, לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

פירוש הקלפים – קלף טארוט מספר 14 – קלף המזג

קלף המזג הוא הקלף הארבע-עשר בסדרת הארקנה הגדולה של קלפי הטארוט. המזג עובד לאט וביסודיות, הוא מחבר בין שני צדדים – ממזג בין ניגודים, הוא פועל בזהירות, הוא מיומן ומקצועי. בקלף ניתן לראות אישה עם כנפי מלאך המחזיקה בידייה שני כדי מים, כאשר היא מוזגת את המים בכד שבידה הימנית לכד שבידה השמאלית באופן מושלם ומדויק ואף נראה שנוצר פשוט חיבור בין שני הכדים.

 

על הקלף מופיעה המילה “Temperance“, וזאת מילה בעלת שני פירושים. האחד, הוא מהילה של שני נוזלים שונים במידה מדויקת – למשל, כאשר מערבבים נוזל עם מים על מנת לדללו. המשמעות השנייה יכולה להיות שילוב בין שני ניגודים, חיבור של שני קצוות שונים. ניתן לראות זאת לא רק על-ידי שני הכדים אלא גם על-פי השמלה של הדמות – שבחלקה התחתון מחולקת לשני צבעים ביחס של אחד לאחד – כחול ואדום. מה שמראה- שני צדדים, שני ניגודים.

 

בקלף הטארוט מזג, ניתן לראות כי גופה של הדמות פונה לשני כיוונים מנוגדים. החלק התחתון של הדמות נוטה לצד ימין, ומסמל התקדמות אל העתיד, ואילו החלק העליון נוטה שמאלה ומציין חזרה או האחזות בעבר. בנוסף לכך, לדמות כנפי מלאך, אך היא נמצאת על הקרקע, יציבה, מבוססת. הדמות המוצגת נראית צעירה, מרוככת.

 

ניתן לראות בקלף זה מזיגה של שני דברים שונים, באופן מדויק, במטרה לקבל תערובת אחרת – מאוזנת. כלומר, המזג משלב בין שני ניגודים שונים, מחבר שני קצוות שונים. המזג מוצא את הדרך לבחור גם וגם, לא או או. הוא מוצא דרך לגשר בין פערים,  לשלב בין שני ניגודים כנגד כל הסיכויים. הוא מגיע לפשרה בין שני הצדדים, או מגשר בין יריבים – וגורם להם לפעול יחדיו, בשיתוף פעולה מלא ומושלם. זה אף יכול לתאר הרמוניה בין רצונות שונות וניגוד אינטרסים של שני אנשים או צדדים הפועלים ביחד למען מטרה משותפת. ניצול היתרונות של שני גורמים כדי ליצור עבודה יעילה יותר. ניתן לראות זאת גם על יחסים שוויונים והרמונים, המתחברים ביחד כאחד. זה גם יכול להעיד על יכולת דיפלומטית מאוד מפותחת, יכולת גישור בין שני יריבים, שמביאה לתוצאה חיובית הטובה לכל צד.

 

פירוש אחר של המילה הוא התנהגות מתונה ושקולה, שמירה על המידה הנכונה. המזג אינו מוזג יותר מדי, הוא מוזג בדיוק בכמות המדויקת כך שאף לא טיפה אחת זולגת מהכד. הנוזל בשני הכדים מתאחד באופן מושלם. לא יותר מדי, לא פחות מדי