רוצים לקבל תחזית לזוגיות ולאהבה באמצעות קלפי טארוט? חייגו עכשיו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלף טארוט מספר 13 – קלף ללא שם

הקלף השלוש-עשר בסדרת הארקנה הגדולה של קלפי הטארוט הוא קלף חסר שם. בקלף ניתן לראות דמות של ספק-אדם ספק שלד, עם קידון ביד. ניתן לראות בקלף זה אדם החותך את ההעבר ושם אותו מאחורה, אדם המעורר פחד, החושף את הדברים כמו שהם (חושף את הפנימיות שלו, את לשד עצמותיו), הוא משאיר רק את העיקר – רק את מה שחשוב באמת, והוא למעשה פותח דלת לעתיד.

 

יש המכנים את קלף מספר שלוש-עשר בסדרת קלפי הטארוט כקלף “המוות”. במערכות הטארוט קלף מספר שלוש-עשר מופיע ללא שם. ניתן לומר שקלף המוות הוא משלים של קלף השוטה, כיוון שלקלף השוטה שם אך אין מספר. ניתן לומר כי שניהם מייצגים היפוכים – קלף השוטה מייצג את ההוה, מה שקורה כאן ועכשיו. קלף מספר שלוש-עשר מייצג דברים שמגיעים לקיצם, ומסתיימים.

 

ניתן לראות בקלף הטארוט, ראשים של גבר ואישה על הקרקע, שכן הם חלק מן העבר של הדמות הראשית, דמויות מפתח, ויש להם תפקיד משמעותי, אך הדמות מנסה למחוק אותם, להתנתנק מהם, לנתק עמם את הקשר. היא חותכת את העבר. ניתן לראות זאת כהתחלה חדשה, כמאיסה במה שהיה עד כה. כרצון להגיע למציאות אחרת. אפשר לראות כאן השתחררות מההשפעה של דמויות אחרות, כנראה במקרה זה, מדובר בהורים. פריצה של החומות – התבגרות. עצמאות. זה יכול להצביע על התבגרות נפשית, או שחרור ממצב של תלות במישהו, למשל תלות בהורים או בכל מקור סמכות אחר הנמצא מעל. זה גם יכול להצביע על שחרור ממצב של תלות בכללי. קלף הטארוט יכול לציין סוף של תהליך או שלב בחיים – כל פעם שנגמר משהו ניתן לומר עליו שהוא מת. מוות הוא התחלה של דבר חדש. בשביל שמשהו יחייה, משהו אחר צריך למות. לכן, בסוף של שלב בחיים, בסוף של תקופה בחיים, ניתן לומר שזה מוות.

 

לא ניתן להתעלם מהתחושה שקלף זה מעורר – תחושה של פחד, של אימה, של הרתעה. הקלף הזה בא להעביר את המסר בצורה מאוד אינטנסיבית, ויש כאן אלמנט אגרסיבי, מלחיץ, משהו שמייצג גם בעיה מסוימת. הוא אינו שלם. בנוסף לכך, הקלף מופיע ללא שם. זה יכול לבטא פחד – פחד מהמוות, או מהעובדה שלא חוזים מוות בקריאה – קריאת קלפי הטארוט אינה לשם מענה על שאלות של חיים ומוות. רצוי מאוד להמנע משאלות של חיים ומוות שכן להן יש השפעה מאוד קשה על נפש האדם. יש כאלה שמוסיפים אף להוציא קלף זה מן החפיסה. יש לזכור שהאופי המפחיד של הקלף מתייחס לפחד מפני השינוי, גם במצב שחייב לשנות – חייב להתקדם הלאה. הוצאת הקלף מהחפיסה מהווה אי-נכונות להתמודד עם השינוי, אי-נכונות לשפר, להתקדם ולהשתנות.