להסרת לשון הרע ועין הרע באמצעות קלפי טארוט חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלף מספר חמש-עשר – קלף השטן

קלף השטן הוא הקלף החמש-עשר בסדרת הארקנה הגדולה של קלפי הטארוט. השטן הוא דמות שמבטאת יצרים לא מרוסנים, שבירת הסדר המקובל, הכשלה עצמית, שיעבוד, צמיחה מתוך התהום, אובדן שליטה ושיקול דעת. על הקלף כתובה המילה La Diable, שניתן להבין אותה בשני אופנים – ניתן להבין אותה כשטן בעצמו – שמשמעותו התגלמות כל הרוע בתפיסה הנוצרית, אך ייתכן שמדובר בשד, שזה מושג כללי, זה לא השטן בפני עצמו, אלא דמות רכה יותר, קטנה יותר, חביבה יותר. בהרבה מאוד מן המערכות דמות השטן מוצגת כדמות מפחידה, גדולה, רעה ושנואה. דמות המייצגת את כל הרשע והרוע.

 

במובן זה, ניתן לראות בקלף השטן כצורת ביטוי לכל הרוע, ולקשור אותה לעיסוקים אפלים ומפוקפקים. אך ניתן לראות זאת בצורה אחרת לגמרי – השטן יכול להיות גם דמות טובה ורכה הנתפסת על ידי אחרים כרעה, המעשים שלה נתפסים כרעים או לא מוסריים – כיוון שהיא לא מצליחה להסביר את עצמה, אנשים אחרים לא מבינים אותה נכון. הם לא מכירים את מי שהיא באמת. ייתכן כי מה שהדמות מייצגת, העקרונות שלה, האמונות שלה, נתפסות על-ידי אחרים כדבר מגונה ורע, על אף שהיא אינה עשתה שום דבר לא בסדר. למשל, בעבר, אלה שעסקו במאגיה, היו נתפסים כאנשים טמאים על-ידי הנוצרים, רק מהסיבה שהם האמינו בדברים שונים. הם נתפסו כאיום על החברה, איום על הרצינוליות ועל הממסד, והייתה מהם פאניקה – פחד – פחד משינוי המציאות.

 

אפוא, הקלף יכול לייצג רוע ורשע, כפי שהמסורת הנוצרית רואה את דמות השטן. אולם ניתן לראות בכך גם כדמות שפועלת בחוסר ראצינוליות שלא במודע. היא עושה זאת מבלי להתכוון לרע, אלא כוון שהיא פועלת בצורה אימפולסיבית ולא שקולה. ניתן לראות בה גם ביטוי של סבל מסוים, שהיא הדחיקה אל התת-מודע. השטן יכול לבטא יצרים לא מרוסנים – פעילה מתוך דחפים ולא מתוך שיקול דעת וראציונל. בהיבט השלישי, ניתן לראות זאת כביטוי ליצרים אלימים והרסניים.

 

גופו של השטן בקלף הטארוט מציג ניגודים – גם אדם וגם חיה, גם זכר וגם נקבה. בקלף השטן בטארוט, בשונה מקלף המזג, אין כאן התמזגות הרמונית של ניגודים, אלא חיבור לא רך, כאן שני הניגודים פשוט מתקיימים זה לצד זה, אך הם אינם מאוחדים ואינם פועלים בצורה הרמונית. השטן למעשה שובר את הסדר והמוסכמויות המקובלות – הוא מבטא התנהגות חרגיה שלא מתחשבת בהלכי החברה והיא אינה הולכת על פי חוקי האתיקה והמוסר. זה יכול לבטא חריגה מהמקובל במסגרות שמרניות, פריצה של החומות. ניתן לראות זאת גם כחשיבה לא שגרתית, שאצל אחרים נתפסת כחריגה.