לתחזית לפרנסה ולזוגיות באמצעות קלפי טארוט חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלף טארוט מספר 10 – הגלגל

הגלגל הינו הקלף העשירי בסדרת הארקנה הגדולה של קלפי הטארוט. הגלגל יוצר תנועה סיבובית מחזורית המשכית. מי שלמטה עולה, מי שלמעלה יורד – כשלמעלה – סכנה. מי שעולה מגיע חזק, וכשהוא יורד הוא יורד חלש ומובס. הגלגל חוזר תמיד לנקודת המוצא. בא להראות את מחזורי הגוף והנפש, הוא מונע מעצמו והנקודה היציבה בו ביותר היא המרכז שלו – נקודת האיזון.

 

קלף הגלגל בטארוט נקרא “הגלגל של פורטונה” – פורטונה היא אלת המזל. כלומר – גלגל המזלות. גלגל המזלות הוא סמל מאוד נפוץ בימי הביניים והוא מסמל את תהפוכות הגורל – פעם אתה למעלה, פעם אתה למטה וחוזר חלילה. המציאות יכולה להתהפך ולהשתנות בכל רגע, 180 מעלות, או 360 מעלות (לאותה הנקודה). כל נקודה על הגלגל עולה עד שהיא מגיעה לשיא, ולאחר מכן יורדת עד אל התחתית ואז עולה שוב, וחוזר חלילה.

 

הרעיון אותו הגלגל מתאר הוא שמי שנמצא למטה עולה ומי שנמצא למעלה יורד – מכאן ניתן להסיק שהגלגל יכול לבטא שינוי לטובה או שינוי לרעה, בתלות במקום בו אתה נמצא כרגע. המשמעות נעשית על פי ההקשר. זה אומר שמצבו של השואל עומד להשתנות – לרעה או לטובה. הולך להיות מהפך בחייו. סביר שהוא כבר נמצא בתוך התהליך. זה גם עשוי לתאר היפוך בתפקידים, שינוי כללי המשחק. מעמד משתנה.

 

כיוון הסיבוב של הגלגל הוא מימין לשמאל, והפירוש לכך הוא שמה שנמצא מימן בעליה ומה שנמצא בשמאל בירידה – בקלפי הטארוט, צד ימין מסמל את העתיד וצד שמאל מסמל את העבר.

 

בנקודה העליונה של הגלגל עומדת דמות עם כתר וחרב. דמות זו נקראית ספינקס – דמות המורכבת משור, אריה, נשר ואדם. הכתר שלה מבטא את נקודת השיא בחיים – הנקודה הטובה ביותר – בה האדם מרגיש לא פחות ממלך. למעשה, הנקודה המסוכנת ביותר היא נקודת השיא של הגלגל. הכתר והחרב של הספינקס מסמלים כוחניות, חוזקה, שלטון, וארבעת החיות המרכיבות אותו מייצגות את הצד החומרי, היצרי, השכלי והרגשי. הספינקס לכאורה עומד יציב וזקוף, בעמדה הגבוהה ביותר, אך יציבות זו אינה אלא אשלייה – שכן מיד הוא עומד לרדת – וגורלו יתהפך. המעמד שלו זמיני בהחלט. מה שמדבר על הסיטואציה בחיים האמיתיים – הגורל שלנו בשנייה יכול להתהפך, אפילו אם אנחנו חושבים שאנחנו מאוד יציבים ובטוחים במקומינו.