לפירוש חלומות טלפוני ממומחי המפרשים שלנו בתחום חייגו:

1901-729-763
או שלחו הודעה בוואצפ:
050-9163975

 

פירוש חלומות הוא תחום שהאנושות עסקה בו עוד משחר ההיסטוריה. החלומות הם דבר מסתורי בהחלט שקשה לנו להבין מה פשרם. לא ברור לנו למה הם נוצרים, מה הם מנסים לומר לנו, או אם בכלל יש להם איזשהיא משמעות. על כן, פירוש חלומות תמיד היווה נושא פופולרי מאוד, ותמיד ניסו למצוא את ההקשר שבין החלומות לבין המציאות שלנו. מה החלומות מנסים לומר לנו? מה הם אומרים על האישיות שלנו? שאלות כאלה ואחרות צצות בראשנו כאשר אנחנו מדברים על פירוש חלומות.

 

מבין האנשים הבולטים בתחום במהלך ההיסטוריה, היה הפסיכולוג זיגמונד פרויד, שפרסם בשנת 1900 את ספרו “פשר החלומות”. ספרו של פרויד היווה מהפכה בשינוי התפיסתי של החלומות. הגישה של פרויד הייתה שונה לחלוטין ממה שהיה נהוג ומקובל להאמין עד לאותה התקופה. הגישה של פרויד עוררה מחלקות רבות ועד היום יש הרבה שלא מסכימים עם גישה זו, ורואים בה כגישה טוטאלית מדי.

 

על פי פרויד, החלומות שלנו הם הדלת אל התת-מודע שלנו. החלומות שלנו מאפשרים לנו גישה אל התת-מודע, לראות מה באמת עומד מאחורם של דברים. מה באמת מסתתר מבעד לרצונות שלנו, לפחדים שלנו, לאופי ולאישיות שלנו. החלומות חושפים את כל מה שאנחנו מסתירים מאחרים ומעצמנו במהלך היום – שזה כל מה שנמצא וקיים אצלנו בתת מודע.

 

כל הפחדים שלנו, כל המניעים שלנו, כל החששות שלנו, כל הרצונות והיצרים שלנו, כל מה שאנחנו מנסים “לכבס” ולהסתיר – לעיתים גם מפני עצמנו, כל מה שאנחנו מנסים לטשטש ולטאטא מתחת לשולחן, כל מה שאנחנו מנסים להתכחש אליו ולהסתיר – הכל צף בחלומות ומאלץ אותנו להתמודד מולו פנים מול פנים. בגלל שאנחנו כל-כך מפחדים מהמפגש עם האמת, בגלל שכל-כך קשה לנו בתור בני אדם להתמודד עם האמת, אנחנו מסתירים הכל מאחורי סימבולים.

 

החלום מציג לנו את המציאות בה אנחנו חיים בצורה מאוד סימבולית, כל דבר מתחבא מאחורי סמלים מסוימים ולא מוצג כפי שהוא במציאות, וזה מה שגורם לנו לכאורה לחשוב שאין קשר אמיתי בין החלום למציאות – אבל כמובן שלא כך הדבר. על פי גישתו של פרויד של פירוש חלומות, הסימבולים האלה באים לטשטש לנו את מה שאנחנו באמת חושבים, וזאת דרך של המוח להקל על ההתמודדות הקשה מול האמת.