1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

חלומות הם הביטוי לכך שהמוח שלנו ממשיך לעבוד גם כשאנחנו ישנים. המוח שלנו לעולם לא מפסיק לעבוד, הוא תמיד חייב להיות עסוק במחשבות. למעשה, החלומות הם המפגש של התת-מודע עם המודע באופן מאוד לא ישיר, שכן החלומות עושים שימוש בסימבולים על מנת להעביר לנו את המסר, והם לא מציגים את המציאות בדיוק כפי שהיא. מהסיבה הזאת, אנחנו נדרשים להבין פירוש חלומות לעומק.

 

אם כן, הרבה מאוד מהחלומות שלנו נשכחים לחלוטין לרמה שלעיתים נראה לנו שאנחנו בכלל לא חלמנו. זה כמובן לא נכון, שכן המוח תמיד עובד ופועל ואנחנו כל הזמן חולמים בזמן השינה, אך אכן, את הרוב המוחלט של החלומות אנחנו שוכחים לגמרי. את החלומות המעטים האחרים אנחנו זוכרים, לעיתים בצורה ברורה, אך גם הם לרוב זכורים לנו בצורה מעורפלת למדי.

 

הסיבה לכך היא למעשה רמת העירנות שלנו בזמן החלום – כלומר, רמת המודעות שלנו. ככל שאנחנו נהיה יותר מודעים, כלומר ככל שהמודע שלנו שולט יותר מהתת-מודע, כך סביר שנהיה יותר שותפים במהלך החלום ונזכור יותר מהחלום. כך גם יהיה לנו יותר קל להבין פירוש חלומות, שכן חלומות מודעים הם חלומות שאנחנו יכולים לזכור לפרטי פרטים ולנתח אותם לעומק יותר.

 

ככל שהשינה שלנו עמוקה יותר, ככה הסיכוי שנזכור את החלומות שלנו קטן יותר, ולמעשה, בשינה עמוקה, התת-מודע גובר מאוד על המודע, וכמעט לא משאיר למודע שלנו זכר. אנחנו יכולים לקום בלי זכרון אחד קטן של החלומות שלנו, וזה למעשה מראה לנו שהיינו לחלוטין בתרדמת. בדר”כ, שאנחנו תופסים תנומה קלילה, הרבה יותר קל לנו לזכור את החלומות שלנו – ועל כן, יותר קל להבין פירוש חלומות כאלה.

 

קיימים אף מצבים בהם האדם מודע לכך שהוא נמצא בחלום – וזה מצב שאפשר אפילו לתרגל כדי להגיע אליו. במצב כזה, האדם ער למחצה, הוא נמצא במצב רגוע מאוד ובשליטה מסוימת, הוא יודע שהוא נמצא בחלום. עם תרגול טוב, אפשר אפילו להגיע למצב של חלום מודע – בו אנחנו יכולים אפילו להגיע לשליטה בחלומות עצמם, ולניווט של החלומות.