תחזית לזוגיות, ותחזית יומית באמצעות קלפי טארוט לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלף מספר 11 – קלף הכוח

קלף הכוח הינו הקלף האחד-עשר בסדרת הארקנה הגדולה בקלפי הטארוט. קלף הכוח מראה על שליטה עצמית, פעילות לא מקובלת, מחוץ למסגרת החברתית, חוסר צדק, השתקה, עליונות על החלש – שליטה של החזק בחלש. שליטה של הגבוה בנמוך. הכוח הוא סמל לריסון של האחד וביטוי של העצמי. הכוח נובע כתוצאה מחוסר שלמות, ממתח פנימי, הוא מרוכז מאוד ביכולות הפיזיות על מנת להשיג את מטרתו. הוא מציג בעיה תפיסתית.

 

הדמות המופיעה על קלף הטארוט מופיעה ללא רקע, ניתן לראות את גופה המלא על כל הקלף. היא נמצאת במרכז הקלף וממלאת את כולו – מה ששם אותה במרכז העיניינים – היא קודם לפני הכל. מתחתיה מופיע אריה העומד צמוד לשמלתה ומסור לה. הידיים שלה מצויות בפה האריה. ניתן לראות שהיא הצליחה להכניע את האריה. האריה הוא דמות המסמלת כוח רב מאוד ועוצמה, ואדם שמביס אריה נחשב לאדם חזק מאוד ובלתי מנוצח.

 

בסיפורים עתיקים רבים, הגיבורים נאבקים מול אריה – מלך החיות. האריה עומד מאוד צמוד אל הדמות בקלף, מה שמראה על שליטה. הכוח של הדמות נובע מתוך שליטה עצמית. בקלף הטארוט הכוח מופיעה דמות של אישה. הדמות המוצגת מנוגדת לדמות הכוהנת השמרנית, שמסתירה את טבעה. דמות הכוח היא כוחנית ולוחמנית, באופן מאוד שונה מתפקיד האישה בזמנו. היא שוברת את המוסכמויות החברתיות, היא עוזבת את התפקיד הנשי שיש לה. היא דמות מאוד חריגה בחברה.

 

בקלף אין שום רקע, שום נוף, הדמות נמצאת במרחב משל עצמה – מה שמעיד על כך שהיא אינה פועלת במסגרת המקובלת, היא אינה פועלת לפי הלכי הרוח החברתיים. היא לא הולכת על פי החוקים. הכוח מבוסס על המשמעת העצמית שלה, על הצייטנות ועל התמרדות ואי ציות לחוקים.

 

ניתן לראות בבירור יחסים של שליטה בין הדמות לבין האריה – הידיים של הדמות אוחזות בפה האריה, ומבטאות שליטה של החזק בחלש, הגבוה בנמוך – חוסר צדק במובן מסוים. התנהגות שהיא נגד ערכי המוסר. ניתן לומר שהקלף מבטא אדם הנמצא בשליטה עצמית מאוד חזקה, ולא פועל באופן אימפולסיבי.

 

ניתן לומר מצד אחד שדמות האישה בקלף סוגרת את פה האריה ובכך מרסנת אותו, אך עם זאת, ניתן לומר שהיא פותחת את פיו, ונותנת לו את היכולת לבטא את עצמו. הדמות מצד אחד אוחזת באריה, ומונעת ממנו להשתולל ולהתפרע, לטרוף, אך מצד שני היא גם מאפשרת לו לפתוח את פיו ולבטא את עצמו. לכן, לא מדובר על דיכוי, היא נותנת לו לשאוג ולהשמיע את כולו. לא נמצאת כאן חסימה מוחלטת, אלא סמכות השומרת על יחסי מעמד ברורים ודרגים ברורים.