קלפי טארוט שיתנו לכם תחזית יומי וחודשית מלאה בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

קלפי טארוט מדברים אלינו בשפה מאוד סימבולית. הם מושלים את החיים בצורה שהייתה מקובלת באותה התקופה, ונותנים לנו פרספקטיבה שונה ומיוחדת על החיים שלנו, ובנוסף לכך, הם משאירים לנו פתח גדול מאוד למחשבה. הם לא מעבירים לנו מסרים ברורים וחד משמעיים, אלא רמיזות, ועלינו לחשוב לעומק ולפענח את כוונתן.

 

אם כן, קלפי טארוט מציגים לנו מוטיבים סמליים שחוזרים על עצמם ובאים לומר לנו משהו מסוים, ועל מנת להבין אותם חשוב מאוד שנתעמק בסימבוליות של קלפי טארוט ובמשמעותם העמוקה. קלפי טארוט יכולים להתפרש באופן שונה, וזה למעשה מה שיפה מאוד בהם, כל אחד יכול לקחת את קלפי הטארוט למקום האישי שלו.

 

מוטיב הענח’ לפי קלפי טארוט

ענח’ הידוע בשמו מפתח החיים או מפתח הנילוס, הוא סמל חרטומים מצרי בצורת צלב עם לופ מלמעלה, פירוש הסמל הזה הוא חיי נצח. ניתן לראות בציורי החרטומים המצריים את האלילים המצריים כשהם אוחזים בסמל הענח’ ובלולאה שלו. לא ברור מה מקור הסמל הזה, אך מדובר בסמל של זכר ושל נקבה שאוחדו ביחד לסמל אחד – מאין יין ויאנג. חלק סבורים שהסמל מסמל את נהר הנילוס.

 

ניתן לראות את סמל הענח’ בציורים על קברים מצריים, בציורים וכתבי עת, ובידיים של אלילים ואלילות מצריים. סמל הענח’ מופיע פעמים רבות על קלפי טארוט, והוא מייצג פתח של התחלה חדשה, של נוף חדש, של השקפת עולם חדשה וזרה לנו. זה יכול לתת לנו מבט ברור על העתיד שלנו, וזה גם יכול לתת לנו חשיפה מעורפלת מאוד, שעלינו לפענח באופן קפדני.

 

סמל הענח’ על פי טארוט יכול להציג לנו את הצעדים בהם אנחנו צריכים לנקוט על מנת להשיג את מבוקשנו, הוא בא לסמל לנו את הדברים בהם אנחנו לא מצליחים להבחין, אלא שמעבר לתודעה שלנו, הדברים שמסתתרים בצל. הלולאה מסמלת את השמש, ולאחר מכן מגיעה הקו המשווה שמאזן את הכל, ולמטה יש יציבות וחוזקה. יש כאן סמליות של הגנה, הקרבה, ברית, חוכמה נסתרת, כוח, עוצמתיות וכבוד.