חלמתם חלום רע? או חלום טוב? רוצים לקבל פירוש עליו? חייגו למפרשי החלומות שלנו:

1901-729-763
או שלחו הודעה בוואצפ:
050-9163975

תחום החלומות מאוד מפותח היום ואפילו נלמד במסגרות אוניברסיטאיות ברחבי העולם. האדם כ’יצור’ אנושי חולם מגיל ינקות. תינוקות שכידוע ישנים המון, כמחצית משנתם חולמים חלומות.

לפי מחקרים, עוד ברחם, סביב השבוע ה-32 ה’עובר’-שבהתהוות חולם חלומות. מחקרים רבים הוכיחו כי בעת החלום גלי-המח ערניים כמעט כמו במצב של ערנות בשעות היום. לפי סריקות MRI ניתן ממש למפות את האזורים הפעילים במח בזמן החלימה, שהם האמיגלדה (בעיקר רגשות)  וההיפוקמפוס (בעיקר זיכרון) אגב, חלומות הם לא רק נחלתם של בני האדם. לא כולם יודעים, אבל גם חולדות, למשל, חולמות.

לפי הפסיכולוג קארל יונג החלומות באים כפיצוי על מאוויים לא מוגשמים ביומיום, וגם כסוג של הגנה עצמית. לפי יונג, יש סמלים אוניברסאליים רבים לחלומות וניתן למצוא מכנה משותף בין חולמים בכל רחב העולם אם מפרשים את הסימבוליקה לפי פירוש חלומות מוסכם. חוקר חלומות אמריקאי סקר 20 חלומות מאוד נפוצים בקרב מיליוני אנשים בעולם, ביניהם חלומות על: רעידת אדמה,שיטפון, מבול בים, נשירת שיניים, מציאת כסף או אובדן ארנק, בניין עם המון חדרים לא מוכרים,ריחוף,חלומות על בני משפחה נפטרו, ועוד. הרבה פעמים יש בחלומות תופעה של ערבוב זמנים וערבוב עובדות מציאותיות עם דימויים דמיוניים. בממוצע יכול האדם לחלום עד כשעתיים בלילה וככל הנראה עד 7חלומות. מפתיעה העובדה שגם עיוורים חולמים, למרות שאין ביכולתם לראות-פיזית. היהדות, כידוע, עוסקת אף היא בעולם החלומות  ובפירוש חלומות. אחת התפיסות ביהדות סבורה שבחלום יש אלמנטים של נבואה. ישנה תפיסה מקובלת ביהדות שאפשר לשפר חלום רע, מהלך שנקרא “הטבת חלום” ומתבטא באמירת פסוקים חיוביים, במתן צדקה ובצום קל בבוקר. חלום חיובי יכול להסב תחושת עונג וחוויה חיובית שהחולם גם לרוב יזכור אותה, ואילו חלום רע יכול להעיר את החולם משנתו באופן פתאומי, להותיר אותו מזיע ואפוף פחד דאגה. בכל מקרה, כמעט לכל חלום ניתן למצוא משמעות על פי פירוש חלומות מקובל. בלינק הבא תוכלו למצוא הסבר לחלומות האישיים שלכם.