מאחורי המסתורין של המיסטיקה – סודות גלויים

רוצים לקבל ייעוץ טלפוני במיסטיקה ממיסטיקנים ומיסטיקניות עם ניסיון של עשרות שנים? קיבצנו באתר שלנו את כל המומחים בישראל בתחום המיסטיקה! שיענו לכם לטלפון ויתנו לכם שירות מיידי! מיסטיקה! עכשיו בשירות הטלפוני:

1901-729-763
המיסטיקנים גם זמינים בוואצפ שלנו:
050-916-3975

 

בעידן הניו-אייג’ המיסטיקה היא תחום שמיליוני אנשים מגלים בו עניין. לא הרבה יודעים שהמיסטיקה היא עתיקת יומין ושהיא מגיעה אלינו ממחוזות זמנים עברו, ברברס מכובד לימי יוון העתיקה. המילה עצמה ‘מיסטיקה’ מקורה מהמילה היוונית ‘מיסטיקוס’ שפירושה הסתרה. המיסטיקה חוקרת ומבטאת את העל-חושי, את אשר מעבר לחמשת החושים הבסיסיים ומתחברת עם עולם התת-מודע ועם עולמות ‘הרוח’. לאורך ההיסטוריה שלוש הדתות התביעו את חותמן הספציפי בעולם המיסטיקה, והחוקרים נוטים לקטלג שלושה תחומים מרכזיים של מיסטיקה:מיסטיקה יהודית, מיסטיקה נוצרית ומיסטיקה של האסלאם.

 

יש שיתייחסו ל’קבלה’ היהודית כאל ‘סוגה’ בתוך המיסטיקה. ספר ‘הזוהר’ שנכתב ככל הנראה במאה ה-12 על ידי שמעון בר יוחאי נחשב לאבן-דרך ב’קבלה’ ובמיסטיקה היהודית. נוסטרדמוס ,הרופא היהודי הידוע שהמיר את דתו וכתב את נבואותיו המיסטיות בימי הביניים בצורפת, נחשב לגדול המיסטיקנים של התרבות האנושית. רבות מנבואותיו שנכתבו בהשראה מיסטית ובתיבות-טקסט קצרות, נתגלו כנכונות מאות שנים אחרי מותו. מיסטיקנים סינים בעת הקדומה עסקו בכתיבה, גם בכתיבת שירי ‘הייקו’ בתיבות קצרות, לתיאור המצב הקיומי בשפה נטורליסטית מצומצמת, ועם זאת מלאה, עשירה ואסוציאטיבית. ככלל, בתרבויות קדומות המיסטיקה נקשרה עם ‘נבואות’, ‘לחשים’, גילוי סודות הקיום כפי שפרשו אותם ‘מיסטיקנים’ על סמך ‘חושים שמעבר לחושים’, חיבור לקיום שמעל ל’מפלס הקיום הנגלה לעין’ ואף ראיית הנולד.

בעת המודרנית מזוהה המיסטיקה עם מושגים כמו ‘מדיום’, ‘ראיה על-חושית’, ‘עתידנות רוחנית’ וכיוצ”ב. המיסטיקה משמשת ערוץ חווייתי לניסוח שאלות ותשובות להתרחשויות ביומיום, התרחשויות שהמדע לא תמיד יכול להסביר. המיסטיקה יכולה לשכנע במקום שבו המדע ‘נעול’ ואין ביכולתו לספק תשובות. בחברה המודרנית ובעידן ה’ניו אייג’ ניתן לייחס תכונות ‘מיסטיות’ לאנשים העוסקים בקריאה בקפה, קריאה בקלפי טארוט, קריאת מחשבות, טלפתיה ועוד. דווקא בתקופה שבה החברה האנושית חשופה להתעצמות טכנולוגית, מירוץ קיום מטורף, קצב מסחרר של חיים סביב הצלחה-כסף-קריירה, בסביבה אורבאנית בערים גלובאליות שרובן ‘עיר בלי הפסקה’, דווקא בתקופה שכזו עולה מפלס העניין בתורות כמו תורת המיסטיקה, משום שמיליוני אנשים מחפשים גם משמעות רוחנית ועולמות-תוכן שיעניקו להם שבילים אינטלקטואליים, חווייתיים של ‘מעל’ ליומיום התובעני. כמו שכתוב בשיר הידוע “דברים שרואים משם לא רואים מכאן”.