תקשור, רוחניות וגשמיות עם מיסטיקנים שנותנים לכם כל מה שלא ידעתם חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

על פי גישות מיסטיקה שונות, נוטים להדגיש את ההבדל המהותי בין רוחניות לגשמיות. בין אם מדובר על מיסטיקה יהודית, מיסטיקה סינית, מיסטיקה מערבית – ההבדל בין הרוחניות לגשמיות הוא ברור. הגשמיות היא כל המטריאליזם – כל הצרכים החומריים שלנו כיצורים חיים, כל החומר בעולם ואילו הרוחניות היא הדברים אותם איננו יכולים לתפוס – הנשמה, הרוח, האנרגיה, האל וכדומה.

קשה באמת לשים את החוצץ המפריד במקום המדויק כשמדברים על רוחניות וגשמיות, וניתן לראות את פני הדברים בצורה מאוד שונה מפרספקטיבות שונות. ובכן, ניתן לומר כי ההבדל בין רוחניות לגשמיות הוא תפיסתי בעיקר – אך כמו כל דבר והיפוכו ביקום – כל צד הוא תנאי הכרחי ובלתי נפרד לקיום הצד השני. כל דבר הוא הכרחי ומהותי לצורך קיום ההיפוך שלו.

בצורה יותר ברורה – אם לא הייתה גשמיות – לא הייתה רוחניות, ולהפך. רוחניות ללא גשמיות היא חסרת כל משמעות – שכן על מנת להגדיר רוחניות עלינו לעשות שימוש בהיפוך שלה – גשמיות. מה שרוחני הוא מה שלא גשמי – על זה יסכימו גישות מיסטיקה בפה אחד. אם כן, גם בשביל להיות רוחניים – צריך גשמיות. גם בשביל להתחבר לרוחניות – חייב גשמיות. אף פעם בן אדם לא יכול להגיע למצב שהוא רק רוחני, חובה שיהיו שני הצדדים על מנת שלביטוי רוחניות תהיה משמעות מלחתכילה.

בדיוק כמו שאר ההיפוכים בהם אנחנו עושים שימוש. אין טוב בלי רע – אנחנו נוטים לאחל שלא יהיה יותר רוע בעולם, ואנחנו רוצים שתמיד יהיה טוב, אך למעשה, אם תמיד היה טוב, מלחתכילה המושג טוב לא היה מקבל שום משמעות, שכן לא היה ניתן להגדיר מבחינה תפיסתית את המושג הזה. כשמלמדים ילד מה זה טוב ומה זה רע – מגדירים אותם על פי הדבר והיפוכו. אומרים לילד – לגנוב זה רע, לעזור זה טוב. ככה הוא מבין שיש הבדל מדויק.

אבל אם לא היה רע, איך אז היינו מגדירים את המושג טוב בעבור הילד? איך היינו מלחתכילה מצליחים לתפוס את המושג הזה? היינו יכולים לעשות שימוש במושגים אחרים כמו “סביר” ולומר שטוב הוא מה שיותר מסביר. אבל אז באותו הרגע היינו הופכים את המושג סביר לרע. ובדיוק באופן הזה – הרוחניות והגשמיות הן שני דברים הכרחיים על מנת לשמר את הקיום אחד של השני. לכן, איננו צריכים לראות את הגשמיות כדבר רע – זה דבר שתמיד יהיה בנו, תמיד יהיה בעולם סביבנו – והוא תלוי באיך שאנחנו מפרשים אותו.