דת הוודו ומיסטיקה רוחנית גבוהה, לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

מיסטיקה וודית היא מיסטיקה שהתפתחה מתוך הדת הוודית שבמהותה מכילה שילוב של דתות אפריקאיות עם הדת הנוצרית הקתולית. על פי מיסטיקה ווודית, ישנו אל אחד ויחיד שברא את היקום, ואין שני לו. מדובר בדשת מונותאיסטית המבוססת על אמונה באל אחד ויחיד, רב עוצמה. אך על פי מיסטיקה וודית, האל אינו מתערב בכלל בעולם החומרי אותו הוא יצר, ולא ניתן ליצור איתו שום קשר. בני אדם לא יכולים לפנות אל האל בבקשות או בתפילות.

מהסיבה שהאל לא מתגלה אל בני האדם בשום אופן ולא מתעסק בכלל עם העולם החומרי, הוא מינה רוחות שישלטו ביקום ובכל תחומי החיים של בני האדם ושאר היצורים החיים. יש רוחות רבות הכפופות לאל והן מחולקות לסוגים שונים ולמשפחות שונות, והן אחראיות להיבטים שונים בחיים. הרוחות האלה הן הדבר הקרוב ביותר לאלוהים איתם בני האדם יכולים לתקשר ולפנות.

בני האדם מפנים את כל הבקשות והתפילות שלהם אל הרוחות אותן מינה האל. אל כל רוח הם פונים בדרך הרלוונטית אליה, שכן כל רוח אחראית על דבר אחר. הרוחות מכונות “אורישה” וכל אחת מהן בעלת אופי שונה, וכמו כן יש לה העדפות טקסיות שונות מהאחרות לה.

מיסטיקה וודית היא מבין הדתות הוותיקות ביותר באפריקה והיא נפוצה מאוד באיזור עד היום. משמעות המילה וודו היא רוח או יישות אלוהית. המיסטיקה הוודית מבוססת על אמונה באל אחד ויחיד – מונותאיזם, אך כמו כן גם ביישויות מרובות שמטרתן לפקח על העולם החומרי ולשלוט בחיים החומריים מטעמו של האל. בנוסף לכך מיסטיקה וודית מקדשת את עבודת המתים.

במאה השמונה עשרה, הובאו עבדים רבים ממערב אפריקה אל האיים הקאריביים תחת השלטון הצרפתי, שניסה לכפות על העבדים את הנצרות הקתולית. העבדים המשיכו לעסוק בדתם המקורית, ועל מנת להסתיר זאת, הם השתמשו באלמנטים מן הנצרות – וכך נוצרה הדת הוודית – שהיא למעשה מיזוג בין הנצרות הקתולית לדת המסורתית האפריקנית. על כן, יש הרבה קווי דימיון בין הנצרות הקתולית אל האמונה הנוצרית.