מיסטיקנים שלא טועים תחייגו ותראו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

מיסטיקה ומדע נתפסים כשני תחומים מנוגדים זה לזה – יריבים, ניתן לומר. מיסטיקה נתפסת כתחום התלוש לחלוטין מהמציאות, תחום לא מוכח, חלק יאמרו שרלטני, שנוי במחלוקת, מבוסס על אמונות תפלות ועוד ועוד הגדרות. המדע, בשונה מהמיסטיקה, נתפס באור שונה לחלוטין. המדע נחשב יסוד הראציונליות, הנאורות, המחשבה הבריאה והנכונה, הידע האמיתי. המדע נחשב לידע מדויק שאין לו עוררין, והמדע יוצא מנקודת הנחה שכל גישה אחרת שלא באה איתו בכנה אחד היא פשוט מאוד לא הגיונית.

ובכן, לכאורה זה באמת נראה ככה. המדע – תחום מדויק המבוסס על מחקרים מקיפים ומביא עימו תוצאות מוחכות. למעשה, המדע יכול להיות כל-כך מורכב ומסובך, שרוב האנשים פשוט מאוד לא נוטים להתווכח עימו – שכן הם יוצאים מנקודת הנחה שהם פשוט לא מבינים מספיק ועל כן הם לא יכולים לשלול את המדע. אבל אם נתעמק במדע, נבין שהמדע אינו שונה בהרבה מתחומי מיסטיקה שונים – וניתן לומר שהמדע הוא התגלמות אחרת של מיסטיקה – אבל גם הוא, כמו המיסטיקה, בסופו של דבר פרשנות של המציאות.

אנחנו תופסים את כל היקום בו אנחנו חיים מנקודת המבט האישית שלנו, ומנקודת המבט האנושית שלנו. אנחנו רואים את העולם בצורה בה המוח האנושי מסוגל לעבד את המידע – והידע בו אנחנו אוחזים, הוא נכון לגבינו בנקודת זמן מסוימת. המדע, מתיימר להבין בנושאים השונים ולתת הסברים לוגיים והגיוניים לתופעות השונות, על סמך מחקרים.

חשוב להבין כי מחקרים הם אינם דבר אובייקטיבי – אלא כלי מסוים שעוזר לנו כבני אדם לפרש את המציאות ולנסות ללמוד יותר על היקום בו אנחנו חיים – אך האם אנחנו באמת משיגים ידע אמיתי, או שמא מדובר רק בפרשנות – בדיוק כמו בתחומים שונים של מיסטיקה.

גם על פי המדע, כדור הארץ מונע על ידי אנרגיה אינסופית שלעולם לא נגמרת – ושהאנרגיה הזאת עוברת המרות – מאנרגיית חום לאנרגיה אלסטית, מאנרגיה אלסטית לאנרגית תנועה, מאנרגית תנועה לאנרגית גובה וכו. לפי גישות מיסטיקה – אותה האנרגיה בדיוק מופיעה, רק בשמות שונים ובצורה אחרת של פרשנות. ניתן לראות שלמעשה, מדע ומיסטיקה אינם רחוקים אחד מהשני. הם פשוט דרכים שונות שלנו, בני האדם, לפרש את היקום המסתורי שמסביבנו.