מיסטיקה ורוחניות בשיחה טלפונית עם מיסטיקניות בעלות וותק של שנים בתחום 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

מיסטיקה מגיעה בצורות שונות ובגישות שונות ומרובות המשתנות מתרבות לתרבות, מדת לדת, ממסורת למסורת. מיסטיקה היא תחום הכולל בתוכו סוגים שונים של השקפות עולם ומציגים פרספקטיבות שונות לתחומים שונים הנוגעים ליקום בו אנחנו חיים. גישות מיסטיקה רבות עושות שימוש במושג רוחניות, ומעודדות קרבה אל הרוחניות והתרחקות מן החומריות.

גם ביהדות, החכמים והמקובלים הם אנשים בעלי דרגה רוחנית גבוהה, הם אנשים שמתנתקים כמה שיותר מן הגשמיות ועוברים איזשהוא תהליך של עילוי – על מנת להתקרב אל האל ולהתרחק מן האנושיות הגשמית, וזה בא לידי ביטוי בהתנזרות מן ההנאות החומריות של בני האדם – שזה דבר שמאוד ניכר בדת היהודית. ההתנזרות והריחוק משאר האוכלוסיה הוא דבר שמאפיין את האנשים המאמינים בדתות השונות.

על פי דתות שונות, על האדם להתנתק כמה שניתן מההנאות החומריות – ולהתעסק בנפש, בתפילה, באל, באנרגיה, בנשמה או במדיטציה. גישות מיסטיקה שונות מסכימות כי האדם הוא יצור חומרי, והעולם בו אנחנו חיים הוא העולם הגשמי, וכי יש עולם אחר – מימד אחר – רוחני – שם אין גשמיות.

ניתן אף לראות את נסיונות הריחוק מן החומריות בלבישת בגדים המכסים את הגוף, איסור אכילה של מזונות מסוימים, הלכות רבות, חוקים רבים ומצוות רבות, חטאים – שהם למעשה צרכים אנושיים שקיימים בנו באופן טבעי – אך הם תוצר של הגשמיות שקיימת בבני האדם.

אך למעשה, גישות מיסטיקה שונות רואות את המושג רוחניות בגישה שונה זו מזו, והמושג הזה נתון לפרשנות שלנו – למעשה, רוחניות זה כל מה שמבפנים – כל מה שמופשט ואיננו באמת מבינים או מצליחים לתפוס. חשוב להבין כי חומריות היא לא דבר שלילי, שכן – זה הטבע שלנו – זה דרך החשיבה הטבעית שלנו. אנחנו לא באמת יכולים לתפוס את היקום – אנחנו רק נותנים לו פרשנויות שונות, ורואים אותו מהיבטים שונים ומגישות שונות.

מה שרוחני הוא מה שאנחנו נראה כרוחני – הקשבה לרגשות שלנו, הסתכלות על המציאות בצורה מופשטת, אמונה, אופטימיות, חיפוש הטוב בכל דבר, רוגע, שלווה, הנמכת האגו, סבלנות, חיבור אל היקום. איננו יכולים לשאוף להפסיק להיות גשמיים – שכן הגשמיות היא חלק מאיתנו – אך כל צעד שאנחנו עושים מבפנים – הוא צעד רוחני. כל תהליך פנימי שאנו עוברים, כל דבר מופשט – הוא רוחני. והרוחניות והגשמיות הן שני דברים הכרחיים זה לזה – אף אחד מאיתם אינו רע ואינו טוב – ועלינו לקבל את שניהם.