שירותי ייעוץ טלפוני מעשרות מיסטיקנים על מיסטיקה יהודית בטלפון:

1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-9163975

מיסטיקה יהודית היא למעשה הקבלה, שנכתבה על ידי הרבי שמעון בר יוחאי. הקבלה היא למעשה חלק הסוד שבתורה ולכן היא מכונה תורת הסוד או הנסתר. מיסטיקה יהודית עוסקת בקשר שבין ה’ ליקום, ונכנסת לעומקי העולמות הרוחניים, אל כל הסודות והנסתר – המלאכים, הנביאים, היא מביאה את כל הפירושים של כל הפסוקים, היא למעשה מגלה את כל מה שנסתר מהאדם.

 

הקבלה, או מיסטיקה יהודית מהווה מרכיב מהותי מאוד ביהדות, והיא חלק בלתי נפרד ממנה, אולם, היא מורכבת מאוד ודורשת ידע וניסיון רב מאוד שנצבר אחרי שנים רבות של למידה. הרבה מן ההלכות ביהדות, המנהגים, התפילות, המסורות – מבוססים על פי תורת הקבלה. בעבר, מעטים היו האנשים שיכלו ללמוד את הקבלה, שכן היא הייתה שמורה רק לחכמים בלבד בגלל המורכבות שבה.

 

למעשה, לא כל אחד היה מורשה ללמוד את הקבלה, והיו תנאים ספצייפים שרק אם עומדים בהם אפשר ללמוד אותה. הידע שמכילה הקבלה היהודית אינו ידע שכל אדם יכול להכיל, רוב האנשים לא היו מצליחים להתמודד עם הידע הזה, ולכן היא הוגבלה רק לאנשים ספציפיים. מהסיבה הזאת, העיסוק בקבלה לא היה נפוץ כל-כך בעבר. מאוחר יותר, יותר אנשים החלו לעסוק בקבלה.

 

מיסטיקה יהודית למעשה מבוססת על הקבלה, וניתן לומר שהקבלה היא הצד המיסטי שביהדות. במשך כל השנים, הקבלה הועברה מפה לאוזן, לא כתתובים, והעיסוק בה תמיד נעשה בחשאי – שכן החומר שהיה כתוב בה היה נחשב סודי בהחלט. כאשר לומדים את הקבלה, לא מבינים את מהותם של הדברים – שכן הקבלה רשומה בצורה של משל, צריך לפרק את המילים לעומק על מנת להבין אותם.

 

הקבלה אינה רשומה פשוטה כמשמעה כמו תורת הנגלה, היא לא מדברת על דברים כמו שהם, אלא בעקיפין, במשלים, במדרשים. האדם הפשוט לא יבין את מה שמסתתר מאחורי הכתובים, ולכן הלימוד של הקבלה דורש שנים רבות שדורשות למידה מעמיקה ביותר, ניתוח של כל מילה במילה, הבנת הפירושים המדוייקים, המשלים, הביטויים והפתגמים.