איך להתגונן מלשון הרע? חייגו למיסטיקנים שלנו ותקבלו את כל התשובות : 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

לפי גישות שונות של מיסטיקה, כולל מיסטיקה יהודית, למונח עין הרע יש מקום מאוד מהותי ומשמעותי, וכולנו נתקלנו במושג הזה פעמים רבות במהלך חיינו. לפי גישות מיסטיקה יהודית, יש צורך להתגונן בפני אותה העין הרע – שכן היא באה לפגוע בנו, להחטיא אותנו, להתנקל לנו, ולמרר את חיינו – וניתן לקחת זאת למקומות שונים מאוד – כל אחד בהקשרו.

אם כן, גישות שונות של מיסטיקה מגדירות את העין הרע כפשוט מונח נרדף לצרות עין, קנאה, מבט רע – שבא במטרה להזיק ולהתנקל לנו. גישות אחרות של מיסטיקה, ובינהן גם היהדות, מגדירות את העין הרע כקללה של ממש. ככישוף – שבא למרר את חיינו ושאם אנחנו רוצים לחזור לתפקוד הרגיל שלנו – עלינו להתפטר ממנה בכל מחיר, ואם לא – לא נוכל לשוב אל דרך הישר.

לפי מיסטיקה יהודית, כל רגש של קנאה שיש לאדם במישהו אחר הוא מאין קללה – עין הרע, שכן ברגע שאדם מקנא במישהו אחר, הוא אוטומטית יפעל כנגדו, הוא אוטומטית ינסה להתנקל לו, הוא אוטומטית ינסה “לעקוף” אותו בתחומים השונים. הקנאה מסנוורת ומעוורת את האנשים – היא למעשה פותחת להם עין אחרת, עין חדשה- עין הרע – עין לא רצונית, שקשה מאוד להתפטר ממנה – ורואה רק את מה שרע בבן אדם.

לפי מיסטיקה יהודית, מדובר כאן במשל שיש לו הרבה מאוד מה לומר לנו על החיים שלנו. אם כן, העין הרע גורמת לנו לחפש את כל מה שרע באותו הבן אדם בו אנחנו מקנאים. היא גורמת לנו לאכול את עצמנו, להתעצבן, לעשות דברים שמעולם לא חשבנו שנעשה. היא פוגעת בטוהרה שלנו, ובשיקול הדעת הבריא שלנו – והיא אינה מוצדקת.

עין הרע היא ביטוי ליצר הרע הקיים באדם לפי גישות של מיסטיקה יהודית. בין אם מדובר במושג פיזי או במושג רוחני או מופשט, עין הרע היא בכל אופן מציגה מכשול בחיים שלנו, ממנו יש להפטר בכל מחיר. היא פוגעת בשלום ובשלווה, היא גורמת לחורבן, לסכסוכים. היא יכולה להסב לנו ולאחרים נזק עצום לאין שיעור. העין הרע מצויה רבות בכתבי מיסטיקה יהודיים, ובכתבי הקודש השונים למינהם – ובאה ללמד אותנו מוסר השכל.

עין הרע היא מה שגורם לאנשים לפגוע אחד בשני, לרצות להתנקל, להכשיל, להחטיא, למרר את החיים. לעיתים, אנחנו אלה שמטילים עין הרע על אחרים, שלא במודע – ועלינו לפקוח את עיננו לרווחה ולשים לכך לב. עין הרע ממררת בעבור כולם את החיים, ומכבידה עבור כולם. היא משפיעה על שיקול הדעת, ומעוררת את אותם הכוחות השליליים הקיימים בבני האדם – אותה האנרגיה המסוכנת ממנה צריך להתרחק כמו מאש.