ייעוץ טלפוני עם מיסטיקנים מקצוענים בעלי ניסיון:

1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-9163975

עוד משחר ההיסטוריה בני האדם תמיד התחברו אל מיסטיקה ואל הרוחניות שבהם. בכל מה שבני האדם עשו, הלא נודע תמיד עניין אותם – המציאות היא אינה שלמה, אינה סימטרית, ותמיד יש את הרצון והשאיפה לגלות את הלא נודע והלא מוכר. בני אדם תמיד ידעו שהם לא לבד כאן, ושיש דברים נסתרים שקורים מעבר לתודעה שלנו, שאם נתעמק בהם נוכל לגלות אותם.

 

בני אדם תמיד התעסקו עם שאלות רוחניות וניסו לחפש תשובות לשאלות השמורות ביותר. בין אם זה שאלות קיומיות, שאלות של בריאה, שאלות על מי אני ומה המשמעות והייעוד שלי בחיים ועוד. מהסיבה הזאת, התפתחו מנהגים רבים, אמונות רבות, טקסים ופולחנים מסביב לעולם ולכולם מטרה לענות על אותן השאלות, ולהגיע לתשובות בנושאים השונים.

 

עם השנים, מיסטיקה עוברת תהליך של שינוי ומודרניזציה ומתאימה את עצמה לתקופה שלנו. ניתן לראות את זה באמונות השונות, גם באמונה היהודית. ההלכה מתאימה את עצמה לימים שלנו, ורבנים פוסקים הלכות חדשות מדי פעם על מנת להתאים את הדת למציאות העכשווית. גם התפיסה הרוחנית של מיסטיקה משתנה בהתאם לתקופה ולתרבויות המקומיות שעוברות שינויים רבים גם הן.

 

אחד השינויים הבולטים שניתן לראות בתחום של מיסטיקה, הוא שלמשל תורת הקבלה היהודית הולכת ונעשית פופולרית גם בקרב לא יהודים – ומדובר בדבר יוצא דופן. כיום, הרבה מאוד נוצרים לומדים את תורת הקבלה ומתעניינים בתורת הקבלה, דבר שבעבר היה מאוד לא מקובל ואפילו אסור. כיום, אמונות של תרבויות שונות יוצרות עניין גם בקרב תרבויות שאינן שייכות אליהן.

 

מה גם, שכיום בעידן האינטרנט ניתן לשתף בידע ובאמונות עם אנשים רבים מסביב לעולם וליצור השפעה עצומה אחד על השני. העולם הופך לכפר גלובלי, ובדרך הזאת ניתן להפיץ אמונות, ידיעות, תפיסות עולם וחוויות מיסטיות אחד עם השני – אפילו בין שני אנשים הנמצאים בקצה השני של כדור הארץ, שזה כלי מאוד עוצמתי שלא היה בעבר, ועוד סיבה לכך שמיסטיקה עוברת שינוי מהותי.