הסרת חסימות, אסטרולוגיה ומיסטיקה בטלפון עכשיו חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

מיסטיקה וודית מבוססת על דת הוודו, שהיא דת שצמחה בשבילוב של מסורות אפריקאיות עם אלמנטים של הנצרות הקתולית. מקורה של הדת הוודית וכמו כן מיסטיקה וודית היא בהאיטי שנמצאת באיים הקאריבים והיא נפוצמה במיוחד בקובה וברפובליקה הדומיניקית. מהוודו צמחו עוד מספר גדול של דתות הדומות לה בעקרונותיהן.

על פי מיסטיקה וודית, קיים אל אחד – אל בורא יחיד וכל יכול. אותו האל לא מתעסק עם העולם הגשמי, אלא רק בעולם הרוחני, ועל כן אין לו קשר לבני האדם. מהסיבה הזאת, הוא נתן לרוחות הכפופות עליו את הסמכות לשלוט בעולם החומרי, והן מכונות “אורישה” אצל האפריקאים או “לואה” בוודו. הרוחות האלה הן אלו שעומדות במרכז הפולחן הוודי. האורישה מחולקות למספר סוגים ומשפחות שלכל אחת מהן אופי ותכונות מיוחדות משלה, דרך פולחן שונה ותחומי חיים שונים עליהם היא שולטת. מה שעוד מאפיין מיסטיקה ווודית היא ריפוי פולחני ממחלות, ופולחן של קרובי משפחה מתים.

האמונה הוודית היא אמונה מונותאיסטית – כלומר אמונה באל אחד. אולם בדת הוודו, האל אינו לוקח שום חלק בחיים הגשמיים והוא אינו מתגלה בעבור בני האדם. רק הרוחות הכפופות אליו הן אלה שקשורות בעולם החומרי. לפי מיסטיקה וודית, האל לא מתערב בכלל בחיים החומריים ובעולם שהוא ברא, ושום בן אדם לא יכול לפנות אליו, ועל כן, כל התפילות, הטקסים, הפולחנים והבקשות מופנים כלפי הרוחות אותן מינה לתפקיד זה, ולא אליו.

לרוחות על פי האמונה הוודית יש שליטה מלאה על כל היקום ועל כל החיים. על מנת ליצור איתן קשר, משתמשים בטקסים פולחניים הכוללים ריקוד, שירה ומוזיקה והן לעיתים מתגלות עבור בני האדם באיחוז – כלומר נכנסות אל גופן של אחד מהמשתתפים. כאשר הרוח נאחזת בגופו של האדם, היא מדברת מגרונו ומתנהגת בהתנהגות האופיינית לה, כאשר המשתתפים האחרים בטקס מתייחסים אל האדם כאל הרוח בכבודה ובעצמה.

הרוחות מתחלקות למספר סוגים וקבוצות. הקבוצה הבולטת ביותר מבין הקבוצות מכונה ראדה ופטרו. שזאת מחלקה שמכילה בעיקר רוחות טובות עם אופי מאוד נוח. הפטרו מייצגת דווקא את הצד היותר אפל של הוודו ובתוכה רוחות רעות.