מיסטיקנים נותנים לכם ייעוץ מקצועי בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

קשה מאוד שלא לחשוב על המושג עין הרע כשמדברים על מיסטיקה, ואכן, עין הרע היא תחום שנעסק רבות במיסטיקה בחלק מן התרבויות. גם במיסטיקה היהודית, כפי שידוע לנו, למושג עין הרע יש משמעות מהותית והיא מהווה חלק גדול מאוד ממנה. פעמים רבות נתקלנו במושג עין הרע – אך מה היא, למעשה, אותה העין, מה תפקידה, מה היא באה לציין לנו? האם באמת מדובר בעין, או שמא מדובר בדרך שלנו לתפוס את הדברים?

אם כן, חלק מאיתנו רואים את העין הרע כמושג מופשט שבא לציין תופעות מסוימות שמתקשרות לחוסר מזל, רוע, צרות עין, אופל, קנאה, חמדנות ועוד – או במילים אחרות – מושג בעל קונוטציה שלילית, שאינו מתקיים באופן הפיזי, אלא בתודעה שלנו – הדרך בה אנחנו תופסים את פני הדברים. למשל, כאשר הדברים אינם הולכים כפי שהיינו רוצים שהם ילכו, יש לנו הרגשה שיש עלינו “עין הרע” – מאין דבר שמטרתו להכשיל אותנו בכל מחיר.

כשמדברים על מיסטיקה, לעיתים אותה העין הרע היא מעשה של אדם אחר, בחלק מן המקרים מיסטיקה נוטה לקשר את העין הרע לתרחישים מסוימים ומאורעות מסוימים שהתרחשו בחיינו. לפי מיסטיקה, יכול מאוד להיות שמישהו ספציפי הוא זה שהטיל עלינו את אותה “עין הרע” – באמצעות צרות העין שלו. אך מיסטיקה היא תחום עם רבדים וגישות שונות – ויש את אלה הרואים בעין הרע כדבר פיזי, רוחני, שבאמת מתקיים.

חלק אחר של מיסטיקה רואה בעין הרע כמעין קללה, כישוף הרודף אותנו ומאיים לשבש לנו את כל התוכניות שלנו – בכל מחיר. הקללה הוטלה עלינו או על ידי אדם אחר או בגלל מעשה כזה או אחר. יכול להיות שהיא הוטלה עלינו מתוך קנאה ורצון להתנקל, יכול להיות שהיא הוטלה עלינו מתוך רצון לנקמה של אדם אחר, יכול להיות שהיא הוטלה עלינו בגלל שנאה – ויכול להיות שהיא הוטלה עלינו כי עשינו משהו לא בסדר.

על פי הגישות השונות של מיסטיקה, על כל פנים מדובר בכוח מסתורי. כוח מסתורי ושלילי מאוד, שמאיים עלינו. ששולט בנו. שגורם לנו לבחור בדרך הלא נכונה, שגורם לחיים שלנו ללכת בכיוון ההפוך. אך חשוב להבין, כי עין הרע היא איך שאנחנו מפרשים את פני הדברים. יכול מאוד להיות, שאיננו רואים את המציאות כפי שהיא באמת – ושאנחנו מפספסים בדרך פרטים רבים.

קל לנו לראות שדברים רעים קורים לנו ואין לנו שום שליטה על כך, שאנחנו הקורבנות. גישות מיסטיקה שונות שוללות את ההשקפה הזאת, ואומרות שאותה העין הרע שנמצאת אצלנו – היא בשליטתנו. ואנחנו בכל עת יכולים לזרוק ולהפטר ממנה. אנחנו רק חייבים לראות את המציאות כפי שהיא.