מיסטיקה ורוחניות, מיסטיקנים עונים לכל על כל שאלה בשיחת טלפון מקצועית חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 כמעט כל שבט, קבוצת-אנשים,עם מייצרת לעצמה פולקלור משלה,אמונות, מיסטיקה, ודתות משלה. מאוד מעניין,למשל,הסיפור של המיסטיקה הקדומה של בני שבט המאיה. בעתיקות שנמצאו באזורים שונים במקסיקו בגווטאמלה,ובכלל בדרום אמריקה, נמצאו עדויות לפעילות מיסטית של בני השבט. למשל, בצ’יצ’יק-איצ’ה נמצאו מבנים שהתפקיד שלהם היה פולחני-מיסטי. נמצאה באזור מערת-נטיפים ובתוכה עץ ענק, וסביבו מתקנים להדלקת נרות,מה שמעיד על פעילות דתית במתחם. באזור ‘אל קסטיליו’ נמצאה פירמידה ענקית,שנבנתה מעל מאגר מים תת-קרקעי,כסימן לאנרגיה קדושה. בני המאיה האמינו בכוחם הקדוש של המים,בעוצמתם להעביר את הנשמה לעולם הבא. הם האמינו שהמים מטהרים את החיים הקודמים, ומסייעים במעבר נקי ‘לעולם הבא’. היו להם מאגרי מים תת-קרקעיים קדושים שנקראו “סנוטה” שהם יחסו להם קדושה ועוצמה על-טבעית,כמעט אלוהית. בני שבט המאיה האמינו כי החיים לא מסתיימים,ולפי תפיסתם, מחזור החיים בנוי מלידה,צמיחה ,מוות, ולידה-מחדש. 
 
בני שבט המאיה היו חקלאים,יש הטוענים ששיטת הטראסות להשקיה נולדה על ידם,להשקיית שדות התירס שלהם,שהיווה את התזונה המרכזית שלהם. ארכיאולוגים סבורים שבני המאיה הראשונים חיו ככל הנראה במאה ה-18 לפני הספירה,ושהחברה שלהם היתה בנויה ממעמדות. המעמד שנגע במיסטיקה ברמה יומיומית היה מעמד הכוהנים. הם עסקו בניבוי עתידות וב’כישוף’. הם גם רקחו מפולי קקאו משקאו שיוחסו להם אפשרויות ריפוי. הקקאו הוא ככל הנראה אחד מ’התגליות’ החשובות שמקורם אצל בני שבט המאיה,שגידלו אותו וידעו להפיק ממנו מוצרים שונים. שבט המאיה ידוע בכישורים אמנותיים ועסקיים שהיו לאנשיו,נמצאו לכך עובדות ארכיאולוגיות,כמו: פסלים עשויים מתירס,כלי נגינה,צמחי וניל ומטעי קקאו,ריקודים אותנטיים,תלבושות ססגוניות, וכדומה. היו להם אמונות חזקות לגבי כוכבים,אסטרולוגיה,ואובייקטים מקודשים כמו עץ ‘הסייבה’ שיוחסו לו תכונות מאגיות. בני שבט המאיה השאירו כתב, שנחשב למאוד מפותח יחסית לזמן ההוא. כלומר, למרות שהם היו חברה כביכול שבטית ופרימיטיבית,הם בעצם היו חברה מתקדמת,מוכשרת,יזמית,יצרנית ובעלת עולם-תוכן עשיר, שהשראתו ניכרת עד היום,בחקלאות,באמנות,בתהליך העיור, וכך הלאה.
בלינק הבא תוכלו לקבל מידע נוסף על עולמות המיסטיקה הקדומים, ולפגוש מיסטיקה מרתקת שמקורותיה אי שם במקסיקו הקדומה, וגם במערת שמעון בר יוחאי בארץ כנען.