הסרת חסימות, להגנה מפני עין הרע ולשון הרע, חייגו למיסטיקנים שלנו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

קשה שלא לקשר את המושג עין הרע אל מיסטיקה. גישות של מיסטיקה, כמו גם מיסטיקה יהודית, מציינות פעמים רבות את המושג עין הרע – ובכל מקרה – מושג זה תמיד מתקשר אל קונוטציה שלילית. המושג עין הרע בא לסמל לנו רשע טהור, רצון רע, דבר לא רצוני ולא רצוי בחיינו. איום – סכנה.

גישות שונות של מיסטיקה עוסקות בסוגיית העין הרע, ואנשים רבים במהלך חייהם מרגישים שהוטלה עליהם אותה העין הרע, והיא זו שגורמת להם לסטות מן המסלול הישר, היא זאת שגורמת להם להכשל, לסבול ולהתרחק מהיעדים ומהמטרות שלהם. אם כן, גישות של מיסטיקה שונות מציפות פרשנויות שונות למושג זה.

האם ניתן להתגונן מפני אותה העין הרע? מה ניתן לעשות כאשר הוטלה עלינו עין הרע? אם כן, עלינו להבין תחילה כיצד אנחנו תופסים את המושג עין הרע – ועל ידי כך נדע כיצד להתמודד עם הסרתה. באיזה צורה שלה היא מצויה בחיינו? לפי מיסטיקה – לעין הרע פנים רבות, וסוגים שונים – כפי שצוין – היא לא דבר חד משמעי, וכל אדם יכול לקחת את המושג הזה ולהשליך על החיים הפרטיים שלו.

עלינו לנקוט באמצעים התואמים את התפיסות, האמונות והערכים בהם אנחנו דוגלים. אם מקומה של העין הרע בחיינו היא בתור קללה שהוטלה עלינו – עלינו לטפל בה כפי שמטפלים בקללה – שכן זוהי עין הרע מהסוג הזה. אם מקומה של העין הרע בחיינו היא כמונח מושפט שמציג למשל, קנאה בנו – עלינו להתמודד איתה בצורה אחרת לפי מיסטיקה.

ניתן להסכים על כך שעין הרע בכל מקרה היא התפרצות של אנרגיה שלילית ורעה מאוד. אנרגיה שמאיימת להשתלט ולשלוט, לשבש את כל המהלכים התקינים, לפרק קשרים וחברויות, לסכסך, להחריב. על מנת להתגונן בפני אותה העין הרע, נאלץ לנקוט בכל האמצעים האפשריים שיעזרו לנו להרגיש שניצחנו בקרב. כל אדם ואדם רואה את העין הרע מנקודת המבט שלו, ומשליך אותה בצורה אחרת על החיים שלו.

עלינו לוודא כיצד אנחנו מבינים את המושג, מדוע אנחנו חושבבים כי הוטלה עלינו עין הרע, באיזה הקשר הדבר נעשה בחיינו, וכיצד אנחנו מתכננים לסלק אותה. התשובות לשאלות אלה מצויות אצלנו, ועלינו להעמיק רבות על מנת להגיע למסקנות הנכונות – ובסופו של דבר – להשיג את ההגנה הראויה ביותר מפני עין הרע.