מיסטיקה ושירותי ייעוץ ממיסטיקנים שעונים לכל השאלות שלכם 24 שעות ביממה, חייגו 1901-729-763

או שלחו וואצפ:

050-916-3975

מיסטיקה היא מונח גדול מאוד, שמכיל בתוכו הרבה מאוד תחומים, הרבה מאוד נישות, הרבה מאוד גישות שונות שהתפתחו במהלך השנים בתרבויות השונות מסביב לעולם. אפשר לומר שכיום מיסטיקה היא שם כללי מאוד, שקשה מאוד להצביע על דבר אחד שקשור למיסטיקה. יש הרבה מאוד אנשים שבעבורם מיסטיקה היא מדע בדיוני, ויש כאלה שמיסטיקה בשבילהם היא מציאותית לחלוטין וחלק מהחיים.

 

אפשר לומר שמיסטיקה עוסקת בכל מה שאנחנו לא מודעים אליו ביומיום. מיסטיקה עוסקת בלא נודע, בכל מה שאנחנו לא מצליחים לראות. מיסטיקה עוסקת בעולם הרוח, העולם הנסתר, אנרגיות, רוחות, ישויות עליונות ועוד, והיא מגיעה בצבעים רבים, צורות רבות וגישות רבות. מיסטיקה היא תחום עתיק יומין, ואפשר לומר שמשחר ההיסטוריה בני האדם ראו בה חשיבות רבה מאוד.

 

במיסטיקה, קיימת הפרדה מאוד ברורה בין מיסטיקה דתית אל מיסטיקה חילונית. המיסטיקה הדתית על פי היהדות היא למעשה הקבלה היהודית, שהיא מאוד שונה ממיסטיקה חילונית. הרבה מאוד תחומים במיסטיקה החילונית בכלל לא נכללים או אפילו נאסרים על ידי המיסטיקה הדתית. המיסטיקה הדתית מאוד שונה במהות שלה, בגישה שלה, בתרבות שלה מן המיסטיקה החילונית.

 

היבט אחד מאוד מהותי שמפריד בין מיסטיקה דתית לחילונית היא החוקים והאיסורים, שאינם באים לידי ביטוי במיסטיקה חילונית. כך למשל, על פי מיסטיקה חילונית, חזיון העתיד אינו דבר פסול או אסור, בעוד שעל פי מיסטיקה דתית, מדובר באיסור מוחלט – אסור לנו להתעסק בפרשנות העתיד, בחיזוי העתיד, בתחומים “אפורים” בהם לבני אדם אסור לגעת.

 

כך למשל, תקשור לפי מיסטיקה דתית מתבצע בצורה הרבה יותר מוגבלת מאשר במיסטיקה החילונית. לא כל אחד יכול לעסוק בכך, וגם שכן, אסור לבקש לדעת כל דבר, יש להקפיד על שאלות מאוד ממוקדות וספציפיות. גם סוגי הטיפולים על פי הדת הם שונים מאוד, ולרוב מתלווים בברכות וקמעות ובטקסים כאלה ואחרים אך לא מדובר בטיפולים רגילים כמו מדטיציה או טיפול במגע למשל.