מיסטיקה ותובנות על החיים לשיחות עם מיסטיקנים מומחים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

מספיק שרק אומרים את המילה ‘מיסטיקה’ וכבר עולות אסוציאציות של מסתורין,רוחניות,ניו-אייג’. מקור המילה עצמו מגיע מיוונית, מהמילה ‘מיסטיקוס’ שפירושה דבר נסתר,משהו שאיננו נראה לעין,משהו מסתורי. ואכן,מזה מאות שנים ויותר התרבות האנושית ממציאה לעצמה תורות ודתות,מיתוסים ואמצעי פולחן,תורות נסתר ואמונות שונות כיד הדמיון הטובה. נראה שחברה אנושית באשר היא לא יכולה להתקיים ללא תשתית רוחנית. לכל עם המיתולוגיה שלו,הפולקלור שלו,כל עם מייצר לעצמו ‘מדורת שבט’ משלו,כל קבוצת אנשים מחפשת להתגבש סביב מאפיינים שמייחדים אותה. חלק מהאמצעים לעשות את זה, זה לעסוק במיסטיקה.

פרופסור ישעיהו לייבוביץ ז”ל נהג להתייחס בהרצאותיו למשמעויותיהן של הדת והמיסטיקה בתרבות היהודית. לדבריו,הגדרת ה’קבלה’ היהודית כמיסטיקה כפי שהוגדרה על ידי גרשום שולם החוקר הידוע, היא הגדרה שגויה. לפי לייבוביץ אין קשר בין דת ובין מיסטיקה: “הדת היא לא תחליף למיסטיקה והדת איננה מיסטיקה בעצמה”,כך אמר. מיסטיקה בעיני לייבוביץ קשורה לעולם של ”האי-רציונאלי”,של התפיסות הלא-מציאותיות של האנושות. אולם, אם נשאל אנשי-דת ואנשי-רוח בארץ ובעולם, רבים מהם בהחלט יעידו שלדעתם בכל דת יש אלמנט של מיסטיקה. שכן,הליבה של כל דת הרי בסיסה באמונה, במשהו ערטילאי-רוחני, שאיננו בר-זיהוי פיזי בהכרח.

אפשר להכניס תחת ‘המטריה’ של המושג ‘מיסטיקה’ תחומים כמו: פרפסיכולוגיה,דמיון מודרך, קבלה,רייקי,REABERTHING,הילינג,תורת הגמולוגיה,אסטרולוגיה, גרפולוגיה, סיאנסים,גלגול נשמות, פירוש חלומות,ועוד. ישנו כמובן הז’אנר המוכר כ’מיסטיקה יהודית’ ,שלהבדיל מגישתו של לייבוביץ זהו תחום שמאוד נקשר למקרא ולתלמוד, ומזוהה עם עבודה רוחנית ממעלה ראשונה בעולם היהודי. ספר ‘הזוהר’ ,למשל,יש הרואים בו את הטופ של העוצמה של מיסטיקה יהודית,כזו שרק ‘יודעי ח”ן’ יכולים להבין את עומקו. עולם הרבנות וסיפורי הניסים שלו, ואגדות חז”ל מבטאים לא פעם מיסטיקה יהודית מפוארת,עתיקת שנים וחוצה יבשות. זה הצד העמוק יותר של המיסטיקה. יחד איתו ישנו גם הצד היותר ‘עממי’ -פופולרי,שבו באים לידי ביטוי תופעות כמו: קריאה בקלפים,קריאה בקפה,חיזוי עתידות,’קריאות’ של ‘מדיומים’ למיניהם וכו’. בלינק הבא תמצאו פתח לעולם מרתק בשלל צבעי המיסטיקה,תוכלו ליצור קשר עם אנשי מקצוע בתחום, ואולי לגלות כמה תובנות חדשות על החיים שלכם באמצעותם.