תחזית לפי המזל שלכם מפי מומחי המזלות בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

על פי מסורות שונות מסביב לעולם, לכל אדם יש חיית טוטם משלו. הטוטם, כמו מזלות, קושר את האדם אל הטבע, ורואה בו חלק מהטבע – ובעלי החיים, הם למעשה מקור לדימוי והשוואה בין האדם אליהם. בעלי חיים מייצגים סימבוליות מסוימת, והם כוללים בתוכם מאפיינים מאוד בולטים, שמהם ניתן להשליך גם כלפי בני האדם. בעלי החיים באים להמחיש לנו מי אנחנו, מה הפוטנציאל שלנו, מהן החוזקות והחולשות שלנו ועוד.

 

על פי המסורת, כמו שלכל בני האדם מזלות שונים איתם הם נולדו ואי אפשר לשנות אותם, כך גם הטוטם – הוא נקבע ביום היוולדו של האדם ואי אפשר לשנות אותו. אותו הבעל חיים שמייצג את הטוטם שלנו, ילווה אותנו במשך כל חיינו, ולנו אין על כך שום בחירה. הטוטם שלנו, הוא מה שישליך על איזה סוג של אנשים אנחנו נהיה. למעשה, בעלי החיים של הטוטם הם אלה שבוחרים בנו, ולא אנחנו בהם.

 

הטוטם הגיע מן הדתות האנימיסטיות, ומקורו בשבטים האינדיאנים הקדומים. הוא למעשה כפשוטו מייצג עצם כלשהוא בעל משמעות רוחנית או דתית. הטוטם הוא סמל בעל משמעות עמוקה ביותר, ויש לו עוצמה מיוחדת ביותר. הטוטם הוא סמל אליו יש חיבור יוצא דופן ברמה הקיומית ובתחושת השייכות של האדם אליו. הטוטם מחזק, מעצים, מרפא, מחדש את מאזני האנרגיה שבגוף, ניתן לקבל ממנו מסרים בנושאים שונים ועוד.

 

הטוטם יכול לייצג בעל חיים, אך הוא גם יכול לייצג אלמנטים אחרים מן הטבע כמו צמחים שונים, ולכל אחד מהם יש משמעות ייחודית וספציפית אליו. הטוטם נועד ללמד אותנו שיעור על עצמנו ועל הסביבה שבה אנו חיים, הוא בא להראות לנו את מה שאנחנו לא מבחינים בו. בדיוק כמו מזלות, הוא בא להציג לנו את מה שמאפיין אותנו באמת ואת הסיבה לכך שדברים מסויימים קורים בחיים שלנו, וגם לו, יש השלכות רבות על העתיד שלנו.

 

בדתות הקדומות ובשבטים האינדיאנים, הטוטם גם סימל בידול שבטי – לכל שבט היה את הטוטם הייחודי לו שייצג אותו וייצג את מאפייני השבטים השונים. הטוטם ייצג אגדות, קשרים משפחתיים, אירועים ועוד, כך שלמשל בני אותה משפחה היו בעלי אותו הטוטם וכך ידעו שאסור להם להנשא אחד לשני. הטוטם היה ייצוג בלתי נפרד של האדם מן הדת והאמונה שלו, והיווה תעודת זהות עבורו.