מיסטיקנים שנותנים לכם ייעוץ בשיחת טלפון בכל שעה 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

תפיסה על-חושית, או במילים אחרות החוש השישי, היא למעשה אבן היסוד של מיסטיקה, שכן לולא היה לאנשים את החוש השישי, הם לעולם לא היו מצליחים להבחין בעולם של מיסטיקה, בעולם שמתעסק בדברים שנמצאים הרבה מעבר לחושים ולתודעה שלנו. על מנת להבין מיסטיקה, עלינו להגיע לעומקה של התודעה, ולהתעלות ברמה הרוחנית משאר בני האדם – זה מה שמקנה לנו את התפיסה העל-חושית.

 

התפיסה העל-חושית כאמור מאפשרת לנו לחוות את הדברים בצורה יוצאת דופן שלא מוכרת לנו כלל – היא מאפשרת לנו לחוות דברים בצורה לא פיזית. אנחנו רגילים שחושים הם דבר פיזי, אנחנו נוגעים בידיים, אנחנו רואים בעיניים, אנחנו שומעים באוזניים. למעשה, אנחנו לא באמת רואים, אלא חשים באנרגיה מסוימת שמתפרשת על ידי העין האנושית בצורה הנ”ל.

 

אותו הדבר גם לגבי התפיסה העל-חושית, באמצעותה אנחנו חשים באנרגיה אחרת לחלוטין ממה שאנחנו מכירים, אנרגיה רוחנית, שמאפשרת לנו גישה לעולם הלא מוכר לנו, אל הלא נודע. אל מה שמסתתר בעומקי התת מודע שלנו, ועל זה בדיוק מיסטיקה התבססה במהלך כל השנים. אותם אנשים, שהצליחו לראות דברים אחרים, אותם אנשים שהצליחו לראות את הלא נודע, האם אלה שמימשו את המיסטיקה והעבירו את הידע שלהם הלאה.

 

כיום, בעידן המדע, מיסטיקה הוא תחום שנחשב לא מדויק, לא מבוסס ושקרי – אך זה בדיוק מהסיבה הזאת – רוב האנשים, משתמשים אך ורק בחמשת החושים הפיזיים שלהם על מנת לחוות את העולם, מה שגורם לכך, שכל דבר שמוגדר “על-טבעי” בעבור בני האדם, נתפס אצלם כפשוט מאוד לא הגיוני. אבל, כמו שאמר איינשטיין – הכל יחסי.

 

ביחס אל אדם שחש באמצעות חמשת האיברים הפיזיים, מיסטיקה נשמעת לא הגיונית, כיוון שהוא לא יכול לחוות אותה, אך בשונה ממנו, בעבור אדם בעל תפיסה על-חושית, מיסטיקה היא דבר הגיוני ונורמטיבי לחלוטין, המהווה חלק בלתי נפרד מהחיים שלהם. מהסיבה הזאת, הסברים מדעיים והוכחות מדויקות, אינן רלוונטיות כשמדברים על מיסטיקה.