המומחים שלנו יפתרו לכם את החלומות שלכם בטלפון לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

אחד התחומים המרתקים שנכנס תחת ה’מטריה’ של מיסטיקה הוא תחום אבני החן.

התחום הזה אפוף מסתורין, ומתקיים סביבו פולקלור של ממש בתרבויות שונות,מהקדומות ביותר ועד לתרבויות מודרניות ומתקדמות ביותר.

יש סיפור מרתק על האבן שעליה נרדם יעקב ועליה חלם את ‘חלום יעקב’ המפורסם. לפי מסורת סקוטית, האבן הזו נקראת “אבן הסקון” וגם “אבן הגורל”,”אבן ההכתרה”. הם מספרים שהיא הגיעה מהמזרח התיכון לאירלנד באחד הקרבות העתיקים,ומשם לסקוטלנד. האבן שימשה כמושב קדוש והוכתרו עליה מלכים רבים בשושלת הסקוטית. המלך אדוארד הראשון הפך אותה למעין כיסא בציפוי עץ,והיא שימשה כ-600 שנה להמלכת מלכים. בשנת 1296 האבן הועברה למנזר ווסטמינסטר. לאחר מכן הועברה האבן לבריטניה וגם עליה הומלכו מלכים,ביניהם אליזבת הראשונה. האבן הזו נוצרת בתוכה מסורות של יהדות ונצרות,של אב האומה העברית ושושלת המלוכה הנוצרית. בשנת 1950 סטודנטים מסקוטלנד גנבו את האבן ממנזר ווסטמינסטר,היו סביב זה מהומות והיא נחצתה לשניים. בשנת 1996 ממלכת בריטניה שוב השאילה לסקוטלנד את האבן,לצורך הכתרה של המלך. לאחר מכן,בנובמבר 1996 הועברה האבן לטירת אדינבורו ושם היא מוצגת עד היום,גם כסמל לברית ולהשלמה בין ממלכות אנגליה וסקוטלנד.

יש עוד סיפור מרתק שמשלב מיסטיקה עם היסטוריה מלוכנית וזהו הסיפור של יהלום בשם ‘קוהינור’. האזכור הראשון שלו הוא משנת 1526 בחצר המלכות ההודית. היהלום הזה הוא מהיקרים והכבדים בעולם,משקלו כ-21 גרם,הוא יפהפה ומיוחסים לו כוחות מיוחדים. מקורו כנראה בהודו, ומייחסים לו כבעלים מלכים הודיים ופרסיים,שושלות של בני-אצולה. ככל הנראה סביב 1877 בעקבות שלטון הבריטים על הודו הועבר יהלום הקוהינור לידיה של המלכה ויקטוריה. לאורך שנים ארוכות נשמר היהלום שמירה ,ובשלב מסוים בשנת 1936הוא ‘הודבק’ לכתר-המלכות עצמו בהוד ובהדר, כיתרה של המלכה אליזבת אשתו של ג’ורג’ החמישי, בו הוא משובץ עד עצם היום הזה. כסימן לעוצמת מלוכה.

אם כן, נראה שסיפורי אבנים טובות בעלות עוצמה מיסטית, מלכים וממלכות לאורך הדורות – גם האם הושפעו מקיסמו של עולם המיסטיקה,שממשיך לרתק אליו מיליונים גם בימינו.

למידע מרתק נוסף על מיסטיקה על שלל גווניה, כנסו ללינק הבא.