מומחי מיסטיקה עם וותק של 30 שנה בטלפון לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

כמעט שאין תרבות אנושית שמתקיימת ללא מיסטיקה. משחר האנושות,כמעט כל תרבות פיתחה לעצמה עולמות-תוכן שמסבירים כביכול את הקיום ומהותו ומציגים פרשנות מיסטית לתפקידנו בעולם. מיסטיקה היא מילה שיכולה להגדיר גם את התופעה הרחבה הזו שנקשרת עם אמונות-מיתוסים-טקסים-מהלכים שיש בהם אלמנטים מ’תורת הנסתר’, מעבר ליומיום הנגלה לעין.

אפשר להניח שגם בדתות הקלאסיות יש מימד מובהק של מיסטיקה,כמו גם ביהדות: ב’קבלה’,בספר ‘היצירה’,בספר ‘הזוהר’. אלו כתבים שכוללים תכנים שעוסקים בנסתר,במה ש’מתחת לפני היומיום’,בפרשנות רוחנית,תמטית,מיסטית ועמוקה לתופעות שונות במרחבי החיים של עם-ארץ-מדינה-פרט-חברה וכדומה. אם ניקח למשל את נושא התפילה – לתפילה יש כמבן מימד מיסטי מובהק. כל תפילה,לא בהכרח תפילה יהודי יש בה מימד-עומק רוחני ונפשי,מפגש עם עולמות שלא כולם נראים לעין,מפגש עם תחושות וכיסופים,רצונות גלויים וסמויים,פנייה אל ישות ‘אלוהית’ רוחנית מיסטית שהאדם המתפלל נושא אליה עיניים ומאמין בעוצמותיה. ידוע,למשל, מקרה דווקא מהתקופה המודרנית,שיכול להעיד על כוחה של תפילה: בשנת 2018 היתה בשראל בצורת קשה,הרב דוד לאוו כינס המוני-מתפללים לרחבת הכותל לתפילת ‘מוריד הגשם’, אלפי מאמינים התכנסו בתפילת זעקה לאלוהים,שימטיר על ישראל גשמי-ברכה, וכך תוך שלושה ימים שטף את הארץ גשם בכמויות שלא נראו חודשים. יש כמובן מי שיאמרו שזה צירוף מקרים, אבל יש גם מי שייחסו את זה לעוצמותיה של התפילה ולכוחה של המיסטיקה.

מיסטיקה עתיקה מתקשרת גם עם ‘טקסי וו’דו’ למיניהם בתרבויות קדומות,במהלכם אנשים שנחשבים ‘מתקשרים’ יוצרים קשר עם רוחות של מתים ומקבלים מהם מסרים ואנרגיות,יש ריקודים סביב טקסי הוו’דו,יש שימוש לחשים ושיקויים. בתרבויות פרימיטיביות רבות בעת העתיקה האמינו שיש בטקסים אלו שנקראו לפעמים ‘מיסטרה’ מלשון ‘מיסתורין’) כח להשפיע על פיריון,על איתני הטבע,על גורל,להפחית כאבים, לבטל חולי-פיזי, וכך הלאה. לפי תפיסות קדומות גם לתפילה וגם לטקסים יש כח לייצר ‘שדה רוחני חיובי’ ומכאן עוצמתם לשפר את המציאות. דת באופן כללי מתקשרת עם כוחות על-טבעיים ועם מיסטיקה,כך באסלאם בואכה ה’כאעבה’ ,כך בנצרות בואכה ‘כנסיית הותיקן’, כך אצלינו ביהדות בואכה הכותל המערבי.

בלינק הבא תגלו מידע מרתק על מיסטיקה ועל מה שהיא יכולה לתרום לעולמכם הרוחני ברמה האישית.