פתיחה בקלפים והסרת חסימות בשיחת טלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

מי מכם כבר כמעט ‘מטפס על הקירות’ מרוב שעות-בית,ימי-בית,זמן של פחות עבודה מאשר בימים רגילים,זמן ש’נפל’ עלינו בהפתעה, ולמרבית הלא-כיף כבר נמשך למעלה מארבעה חודשים?…מה לא עשינו כבר עם כל הזמן הפנוי או חצי-פנוי הזה?! אפינו עוגות,בישלנו עשרות מתכונים חדשים,יצאנו לקניות,חזרנו מקניות,מילאנו חוברות-צביעה עם הילדים,שיחקנו מונופול,הפסדנו מולם בדמקא,ניצחנו אותם בשש-בש,עזרנו להם להכין שיעורים,פתחנו איתם ‘זום’,סגרנו ‘זום’…בחייאת זום-זום,מה עוד לא עשינו?! הנה זה בא: אולי קלפי טארוט עדיין לא פתחנו איתם על השטיח בסלון. אולי יש בזה משהו ב’טארוט’ הזה, שחצי מהעולם מרותק אליו ומעיד עליו כעל משחק שיש בו חוויה בלתי רגילה. 
 
אז קודם כל צריך להבין מה זה בכלל ‘טארוט’: ובכן, זה משחק קלפים עתק יומין,שראשי דרכו בימי הביניים כנראה באירופה. קלפי טארוט היו אז הרבה יותר מ’משחק’ במובן הקלאסי,הם שימשו לניבוי מהלכים צבאיים ואירועים ברמת המדינה והעם. על כך מעיד גם שמם המקורי ‘טארוקי’ בצרפתית,שמשמעותו ‘קלפי הנצחונות’. במהלך השנים נתפרסמו הקלפים האלו ברחבי העולם,חצו יבשות,חצו תרבויות וזכו לפורמטים בורסיות שונות,ביותר ממאה שפות. קלפי טארוט נכנסו לישראל בתנופה בערך לפני עשרים שנה,בעיקר בזכות ‘מיסטיקנים’ ואסטרולוגים למיניהם,שהשתמשו בהם ככלי עזר לחיזוי העתיד ולניתוח ההווה של המטופלים שלהם. גם המדען יואב בן-דב והסדנאות שערך בתחום הטארוט נתנו ‘פוש’ יפה לאהבת הטארוט בישראל. ספר-ההדרכה לטארוט שבן דב פרסם בעברית “טארוט- הקריאה הפתוחה” הפך לרב מכר בינלאומי ותורגם לשפות רבות. 
 
משחק הקלפים הזה הוא מיוחד ולא דומה לשום חוויה אחרת שמציעים משחקי קלפים קלאסיים. יש בו מעין מסע אל תרבויות קדומות,משהו פולקלוריסטי מרתק, יש בו דמויות מסתוריות,ביניהן: השוטה,הכהנת,הקיסר, התלוי,השטן,מלך הגביעים,מלך המטבעות, ועוד. המשחק יכול להפוך לחוויה משפחתית כיפית,להפעיל לילדים את הדמיון ואת חוש-האסטרטגיה,לחבר אותם ליצירתיות,להפעיל סקרנות,לייצר רב-שיח חווייתי בסלון המשותף. יכול ללכת מצויין עם קצת פופקורן או פיצה. העיקר שלא תטפסו לנו על הקירות. בלינק הבא תמצאו את כל המידע על קלפי טארוט ותוכלו לבחור לעצמכם ערכת קלפים לפי טעמכם.