איזה מזל אתם? בואו לקבל תחזית על המזל שלכם וכל הקשור אליו, לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

מי מאיתנו לא שמע מתישהו את המשפט “מה המזל שלך”?,זה משפט כל-כך שכיח ומוכר,שגם מי שאין לו שום זיקה לנושא המזלות, יש לו עבורו תשובה אישית מתאימה. לא כולם יודעים,אבל המקור של נושא המזלות הוא בכלל מתרבויות קדומות מאוד, מלפני יותר מאלפיים שנה,יש לו ‘עקבות’ בתרבויות מצרים העתיקה,בבל ויוון העתיקה. גלגל המזלות בראשית הדרך שימש בתרבויות אלו לקביעת מועדי השנה,בחלוקה ל-12 חודשים,כשלכל חודש מיוחס המזל שלו והעוצמות שלו,בהשפעתן על גורמי השמים ועל איתני הטבע. המזלות נקבעו על פי זמן מעבר השמש. המילה ‘מזל’ מקורה במילה ‘זל’,שמשמעה בארמית הליכה,מסע,תזוזה. מזלות מסמלים את המסע-בזמן,את תנועת הזמן. עוד בעת העתיקה היה חשוב לקהילות לקבוע מועדים על מנת סדר לעצמן את היומיום ואת מטלותיהן השוטפות,כמו קציר וזריעה,קבורה וילודה וכך הלאה. המזלות שסימלו את החודשיפ-בשנה סימלו גם את הסדר והארגון בניהול החיים,וגם את תמונת העולם הקוסמית,בהתייחס לאיתני-הטבע ולתנועתם.

הגלגל שעליו נעים המזלות מקורו בתפיסה הבבלית-ארמי הקדומה,שלפיה יש בשמים גלגל שקוף שמסתובב בסמוך לכוכבים ובתוכו גלגלים נוספים, שמניעים את כוכבי-הלכת. לפי אמונתם, היתה נפילה קוסמית מהשמים, שקפאה סביב 12 המזלות וכך נוצר ‘גלגל המזלות’, והוא זה שמניע את היקום ומשפיע עליו. אגב, גם המילה ‘גלגל’ מקורה בתנועה: גל,עגלה,מתגלגל, וכדומה. במרוצת השנים גלגל המזלות קיבל מקום של כבוד באסטרונומיה ובאסטרולוגיה, וכך 12 מזלות קבועים תפסו את מקומם ההיסטורי בכל תרבויות העולם כמעט,כמו חץ-שלוח על-זמני,חוצה תרבויות.

נושא המזלות, אם כך, הוא חלק טבעי מלוח-השנה, כשלכל מזל יש התאמה לחודש קונקרטי. לא הרבה יודעים,אבל גם לוח השנה העברי,שעליו נסמכת, למשל, האוכלוסיה הדתית בישראל,הוא במקורו לוח שנה פרסי-בבלי,וכל שמות חודשי השנה הקבועים בו שנחשבים בינינו כ’עבריים טהורים” הם בעצם במקורם פרסים-בבלים. להלן דוגמאות להקבלה בין לוחות השנה הלועזי והעברי:  ניסן מסמל את אפריל-מאי ואת מזל טלה, תמוז מסמל את יוני-יולי ואת מזל סרטן, טבת מסמל את סוף דצמבר-ינואר-פברואר ואת מזל גדי, חשוון מסמל את אוקטובר-דצמבר ואת מזל עקרב, וכך הלאה.

בלינק הבא תמצאו מידע מרתק בנושא מזלות ואסטרולוגיה, תוכלו לאתר מידע אישי בהתאם למזל האישי שלכם,אז כנסו. הרי כל אחד צריך ‘טיפת מזל’,לא?!