פתיחת קלפי טארוט בשיחה בנייד עם קוראות בקלפים בעלות וותק של 30 שנה ומעלה! לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

קלפי הטראוט הם אולי הסמל הכי מוכר בתחום המיסטיקה, ולרבים מאיתנו האסוציאציה הראשונה שעולה בראש כשמדברים על מיסטיקה היא קלפי הטארוט. אותם קלפים מסתוריים בהם משתמשים על מנת לקרוא את עתידנו. מהם אותם הקלפים ומאין הם הגיעו? האם באמת מדובר בקלפים נבואיים?

ובכן, ההיסטוריה של קלפי הטארוט דיי מעורפלת. לא ברור מהיכן בדיוק הם הגיעו, והדבר נמצא במחלוקת ארוכת שנים. למעשה, לא ברור האם התפתחו קלפי הטארוט כקלפי משחק מלכתחילה, ומאיזה תקופה ומאיזו סיבה יוחסו להם תכונותיהם. היסטוריונים רבים ניסו לחקור את מקורם של הקלפים המסתוריים.

בעבר, העיסוק בטארוט היה נחשב פסול בחברות השונות. הפותחים בקלפים היו עושים זאת בסתר, ואנשים רבים הסתקרנו מאוד מקלפי הטארוט, והיו הולכים לפתיחה בקלפים על מנת לדעת את גורלם. לקריאה בטארוט גישות שונות, שהשתנו במהלך השנים.

קיימת מחלוקת לגבי מקורם של הקלפים. יש הטוענים כי אלו קלפים צועניים ויש הטוענים כי מקור הטארוט הוא במצרים העתיקה. יש טענה כי הקלפים במקור הם מצריים, והצוענים הביאו אותם עימם לאירופה. טענה נוספת היא שמקורם של הקלפים הוא בכלל באירופה והם נוצרו באיטליה במאה ה-15.

בכל אופן, הצוענים כנראה היו הראשונים שהשתמשו בקלפים ככלי נבואי, וכשהגיעו לאירופה הם שימשו את בני האצולה באירועים חשובים. נהוג באותה תקופה היה להשתמש בקלפי הטארוט כקלפי משחק, והסימבולים שבקלפים היו אופיינים מאוד לחברה בתקופה הזו.

מקור השם טארוט הוא בצרפת, והחפיסה המוכרת ביותר התפתחה בעיר מרסיי. אולם, לאחר מכן, ארתור וויט יצר את החפיסה שלו, שעד היום נחשבת לפופולרית מאוד בתרבויות רבות. ארתור וויט היה חבר במסדר השחר המוזהב, שהיה מסדר סודי לעוסקים במיסטיקה.

כיום, קיימות חפיסות רבות ומגוונות של קלפי טארוט, וניתן אף לעצב את החפיסה באופן אישי, תוך שמירה על הסימבולים המוכרים והידועים. הגודל, הסגנון והאיורים בקלפי הטארוט שונים ומגוונים ויכולים לתת פרספקטיבה שונה על החיים כל אחת.