מזלות ואסטרולוגיה, בואו לקבל תחזית על המזל שלכם בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

גלגל המזלות הוא במקורו גלגל מצויר ועליו 12 חיות, כשלכל מזל משוייך חודש מסוים בשנה וחיה מסוימת שמייצגת אותו ואת תכונותיו. ‘הגלגל’ הוא בעצם המסלול שבו עוברת השמש דרך קבוצות של כוכבים,בחלוקה לשנים עשר חלקים. וכאמור, כל חלק מסומל על ידי חיה. בין החיות שעל ‘גלגל המזלות’ נמצא: דגים,טלה,גדי,עקרב, סרטן,שור, וכדומה. לפי האסטרולוגיה שאובייקט המזלות הוא אחד העיקריים שבה, המזל משפיע על כל אדם ועל גורלו,בהתאם לשעת לידתו, למצב השמש ולמיקומה בשעת לידתו. הרעיון המקורי לקיומו של גלגל מזלות שקוף הוא ככל הנראה באחת מהתרבויות הקדומות -שומר,אכד,בבל ויוון. בכל אחת מהן היה לגלגל המזלות מקום של כבוד בפולקלור ובמיתולוגיה, סביבו נקבעו מועדי חגים,מועדי זריעה וקציר,אסיף ואירועים חגיגיים, וכך הלאה. 
 
כמובן שגם התרבות העברית הושפעה מהאסטרולוגיה, ובני-ישראל נחשפו אליה, ככל הנראה, בגלות. המילה ‘מזלות’ מופיעה במקרא בפעם הראשונה בספר מלכים, ככתוב: “השבית את הכמרים אשר נתנו מלכי יהודה (…) ואת המקטרים לבעל ולשמש ולירח ולמזלות, ולכל צבא השמים”. בחלק מהמגילות שנמצאו בקומראן נמצאו אזכורים של חלק מהמזלות. בתלמוד הבבלי מוזכרים המזלות כאוביקטים ששומרים על עם ישראל, ככתוב: “שניים עשר מזלות בראתי ברקיע (…) ועל כל מזל ומזל בראתי שלושים חיל”. היהדות מקשרת שיוך גם בין כל מלאך חשוב למזל קונקרטי. כך,למשל,המלאך גבריאל מקושר למזל דגים, המלאך אוריאל מקושר למזל שור, המלאך חניאל מקושר למזל מאזניים, וכך הלאה.
 
בהרבה בתי-כנסת עתיקים נמצאו פסיפסים ועליהם גלגל המזלות, חרסים שונים ועליהם חיות מגלגל המזלות. גם ב’ציפורי’ נמצא פסיפס יפהפה ועליו גלגל המזלות. רוב המזלות בציפורי המגולמים על יד חיות,חציים הגופני הוא כשל בן-אדם,והם עוטים גלימה מעל חצי מגופם. גלגלי מזלות נמצאו מאויירים גם בבתי-כנסת בעוספייה,בסוסיא,בבית אלפא,בעין-גדי ובאתרים נוספים. סמל האריות ביהדות, כמובן, הוא מרכזי וחזק ומסמל מלכות ועוצמה (כמו של מזל אריה) ארון הפרוכת בבית-הכנסת תמיד שמור על ידי שני אריות שמעטרים את הפרוכת. גם לכל אחד מ-12 שבטי ישראל מיוחס מזל קונקרטי. כך שגם אם מקורם של המזלות הוא איננו ‘שלנו’,הוא מאוד חשוב בתרבות שלנו משחר ימיה, מתקופת המקרא ואף מזו שקדמה לה.
 
בלינק הבא תוכלו למצוא רקע מרתק בנושא של מזלות,גם לגבי הזיקה של היהדות אליו, וגם לגבי התייחסות אישית למזל הפרטי שלכם.