הילינג ורפואה טבעית חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

הרפואה הסינית היא חלק מאוד גדול משיטותיה השונות של הילינג וריפוי טבעי, והיא מאמינה באיזון אנרגטי ובטיפול עמוק בבעיות הן רפואיות והן נפשיות. שיטת הילינג ידועה מאוד ברפואה הסינית היא הצ’י קונג – שהיא למעשה אומנות גוף מסורתית והוליסטית שמבוססת על מדיטציה, תנועה יציבה, נשימה עמוקה ועוד על מנת להוביל את הגוף והנפש למצב בריא וחי, ועל מנת לרפא מחלות וסימפטומים כאלה ואחרים. זאת דרך של הילינג אלטרנטיבי והיא פותחה על ידי חווא טו שהיה הרופא של הקיסר הסיני בתקופת המאה השנייה לספירה.

 

הצ’י בהילינג הסיני היא המושג העיקרי סביבו עוסקת כל גישת הילינג סיני. הצ’י היא למעשה המילה הסינית לאנרגיית החיים – האנרגיה המקיפה את היקום כולו ומניעה אותו, האנרגייה הקיימת בכל היצורים החיים ומאפשרת לכל התהליכים לקרות. אנרגיית הצ’י זורמת בגופים החיים, בחפצים דוממים, בצמחים ובכל עצם על היקום שלנו, וניתן ללמוד לשלוט באותה האנרגיה על מנת להגיע למאזן.

 

מצבים של חוסר איזון אנרגטי באנרגיית צ’י גורמים לתופעות לוואי שונות, וכמו כן למחלות, כאבים, דכאונות, חרדות ומתחים. הילינג סיני דוגל בראש ובראשונה להגיע למצב של מאזן אנרגטי, וזה נעשה בשיטות שונות שאחת מהן היא הצ’י קונג.

 

משמעות המילה קונג בסינית היא עבודה, טיפוח או כשרון – משמע, כשרון הצ’י – היכולת לשלוט בצ’י. ואכן, צ’י קונג משמעו תרגילי אנרגיה שמטרתם להזרים את אנרגיית החיים הפנימית של הגוף ולהוביל אותה למצב של איזון והמרצתה בכל התאים. ניתן אף לומר שמדובר ביכולת לשלוט ברמות הצ’י בגוף שלנו בעזרת התרגילים הללו.

 

הצ’י קונג כוללת בתוכה סוגים שונים של מדיטציה, אך היא גם יכולה לכלול תבנית של תנועות רבות מאוד ועיסויים עצמיים. התנועות בשיטת הצ’י קונג הן תנועות מאוד איטיות שדורשות ריכוז רב, והן לרוב תנועות מאוד עגולות ומהירות. את הצ’י קונג מבצעים בכל מקום – גם בזמן עבודה, גם בזמן ישיבה וגם בבזמן שכיבה והיא מלווה בטכניקות נשימה מיוחדות שמטרתן לאפשר לגוף לאסוף את האנרגיות שמצויות בו ולאזן אותן מחדש – וזאת כמובן על מנת להוביל את הגוף והנפש למצב בריא ותקין.