הומאופתיה והילינג דרך הטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

הומאופתיה היא גישה מאוד מהותית בשיטות הילינג שונות. הומאופתיה יוצאת מתוך נקודת הנחה שגוף האדם הוא מכלול, מערכת, ולא ניתן להוביל אותו למצב של איזון רק על  ידי טיפול מקומי. זאת אומרת, שאם למשל אדם סובל מכאבי בטן – לטפל רק בכאב הבטן לא יעזור. יש לטפל בשורש הבעיה – שכן הגוף הוא מערכת ואם איבר אחד עובד בצורה לא תקינה – כל המערכת תעבוד בצורה לא תקינה.

 

בגישות הילינג שונות ובטיפולי הילינג שונים ההמואופתיה לוקחת חלק משמעותי מאוד שכן היא מבוססת על העקרונות שלפיהם יש להתחיל את הריפוי בצורה עמוקה, מבפנים ועל מנת לרפא כל מחלה או סימפטום שלא יהיה – חובה להעביר את הגוף ריפוי מלא ולגעת בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים של בעיות כמו ברפואה המערבית הרגילה.

 

ההיגיון העומד מאחורי זה הוא שאם למשל מופיע כאב באיבר מסוים, זה מעיד על בעיה יותר גדולה – הכאב הוא רק איתות של הגוף, הוא דרך של הגוף לומר לנו שמשהו לא בסדר ושעלינו לטפל בכך. אם נטפל רק בכאב עצמו הדבר לא יהיה אפקטיבי שכן הגוף שלנו עדיין לא עבר ריפוי – הבעיה עדיין קיימת, רק השתקנו את הסימפטומים שלה – מה שמוריד לחלוטין את האפקטיביות של הטיפול ועל כן נשלל בידי הילינג טבעי.

 

ההומאופתיה היא תחום בן למעלה מ-200 שנה, והיא רואה את האדם כמקשה אחת – כשלם. לפי ההומאופתיה, כל חלקי הגוף והנפש כאחד, קשורים אחד בשני בקשרים חזקים מאוד ובלתי נפרדים. הילינג לפי הומאופותיה מבוסס על כך יש לטפל באדם כמכלול – כמערכת – כדבר שלם, ולא לטפל בבעיות מקומיות.

 

גישות הילינג לפי ההומאופתיה דוגלות בכך שכל מחלה ממנה סובל החולה היא למעשה ביטוי של חוסר איזון אנרגטי וחוסר הרמוניה בגוף – בעיה גדולה, שיוצרת סימפטומים של כאב, חרדה, מצוקה – אלה למעשה התרעות של הגוף לנו, הגוף מנסה לומר לנו שמשהו לא תקין – ועלינו להקשיב לגוף. הריפוי בהומאופתיה נעשה על ידי הפעלה של כוחות הריפוי שטמונים בגוף – ובכך לגרום לגוף שלנו להתמודד עם מה שגרם למחלה ולא רק להעלים את הסימפטומים שלה.