מתקשרים בכירים יתקשרו לכם בשיחת טלפון חייגו עכשיו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

פעמים רבות כשמדברים על תקשור מידע צפה האמרה שתקשור אסור לפי הדת היהודית. האם זה נכון, האם באמת תקשור הוא אסור על פי הדת? באיזה בדיוק תקשור מדובר? ובכן, תקשור זה מונח מאוד רחב למעשה, וכן, יש חלק מסוים של תקשור שהוא אסור על פי הדת היהודית. אבל בשביל להבין זאת ולענות על שאלות אלה חשוב להבין את המושג תקשור בבירור.

 

ובכן, כשמדברים על תקשור מדברים על מגוון רחב של סוגים של תקשור, ולמעשה, אפילו דברים שנראים לנו שגרתיים ולגיטימים לחלוטין יכולים להתפרש כתקשור. תקשור הוא לא בהכרח לעלות את נשמתו של המת ולנצלה לרעה. תקשור לא בהכרח נעשה על מנת לגלות מידע שאנחנו לא אמורים לדעת. תקשור זה פשוט דרך לתקשר עם העולם שלמעלה, עם העולם הרוחני, השונה מעולמנו הגשמי.

 

תקשור בא לידי ביטוי בחלומות, בתגליות, בתרחישים שונים, בשמיעה של קולות ועוד, ולעיתים הוא קורה ואפילו לא מייחסים אליו חשיבות. על כן, חשוב מאוד להפריד בין סוגים שונים של תקשור – כמו כל דבר, תמיד יהיו את אלה שינצלו אותו לרעה.

 

מתקשרים הם אנשים שצריכים לפעול באחריות רבה, והם צריכים ידע וניסיון רב. הרבה מאוד מתקשרים יכולים לנצל את הכוח שלהם לרעה, ולבצע תקשור למטרות שווא. כפי שצוין, קיימים סוגים רבים של דרכי תקשור – והשאלה הגדולה היא לשם מה נעשה התקשור? מה אנחנו מנסים להשיג מהתקשור הזה? – זה מה שעושה את כל ההבדל.

 

בן אדם צריך להבין לצורך מה בדיוק הוא פנה מלחתכילה אל תקשור, ולהבין אם זאת סיבה הכרחית ומספיק טובה, או שמא מדובר בסיבה שלילית, שאין לה באמת צורך. למשל, אדם שרוצה לבצע תקשור בשביל לגלות מידע שהוא לא אמור לדעת על מישהו אחר למשל – כאן מדובר בתקשור למטרות שליליות – וזה דבר שאסור על פי הדת. אבל אם בן אדם רוצה לקבל איזשהוא חיזוק, הכוונה, הדרכה – לא מדובר כאן בדבר שלילי, אלא להפך, בדבר חיובי מאוד – ותקשור לשם קבלת השגחה הוא בהחלט מותר.