מועדי המזלות | תאריכי המזלות |קביעת מזלות, מיסטיקה ורוחניות 12 מזלות, שיחה טלפונית עם מומחי המזלות:

1901-729-763

או שלחו וואצפ:

050-916-3975

מזלות הם הבסיס לאסטרולוגיה ולאסטרונומיה,יחד עם הכוכבים, השמש והירח. יש 12 מזלות מוסכמים, שעל בסיסם נקבעו תורות שלמות. יש גם אספקט יהודי בתחום המזלות. כך למשל,לפי ספר ‘היצירה’ היהדות מייחסת את המזלות ל’צורות’ שנוצרו ע”י האלוהות,ממש כמו עשר ‘הספירות’ בקבלה. לפי תפיסה זו אלוהים כבורא עולם הוא גם בורא המזלות,ולכן המזלות הם מעל לקיום הסטנדרטי ועל כן גם חל איסור לעסוק בהם לפי המקרא,ככתוב: “אל דרך הגויים אל תלמדו ואל כוכבי השמים אל תחתו”(…)”לֹא יִמָּצֵא בְךָ מַעֲבִיר בְּנוֹ וּבִתּוֹ בָּאֵשׁ קֹסֵם קְסָמִים מְעוֹנֵן וּמְנַחֵשׁ וּמְכַשֵּׁף, וְחֹבֵר חָבֶר וְשֹׁאֵל אוֹב וְיִדְּעֹנִי וְדֹרֵשׁ אֶל הַמֵּתִים, כִּי תוֹעֲבַת יְדֹוָד כָּל עֹשֵׂה אֵלֶּה וּבִגְלַל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵלֶּה יְדֹוָד אֱ-לֹהֶיךָ מוֹרִישׁ אוֹתָם מִפָּנֶיךָ. תָּמִים תִּהְיֶה עִם יְדֹוָד אֱ-לֹהֶיךָ כִּי הַגּוֹיִם הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אַתָּה יוֹרֵשׁ אוֹתָם אֶל מְעֹנֲנִים וְאֶל קֹסְמִים יִשְׁמָעוּ וְאַתָּה לֹא כֵן נָתַן לְךָ יְדֹוָד אֱ-לֹהֶיךָ”.  לפי היהדות, לא כוכבי השמים קובעים את האירועים,אלא עבודת השם קובעת את האירועים. לפיכך יש לבצע פעולות על פי ההלכה, ולא על פי מצב המזלות והכוכבים.
 
לפי המקרא וההלכה, מכיוון שעם ישראל מאמין ב”השם” ומקשיב לנבואות הנביאים שמנהיגים אותו, הוא לא צריך לעסוק בכוכבים ומזלות ואסור לו להאמין בהם. הרמב”ם גם התייחס לעבודת הכוכבים והמזלות לא פעם,הנה ציטוט של חלק מדבריו בנושא: “אסור לעונן אע”פ שלא עשה מעשה אלא הודיע אותן הכזבים שהכסילים מדמיין שהן דברי אמת ודבריי-חכמים. וכל העושה מפני האצטגנינות (…) הרי זה לוקה, שנאמר: ‘לא תעוננו’ “. 
יחד עם זאת, ידוע הוא שיש ביהדות מקום של כבוד לכוכבים ומזלות,לא בהקשר של ‘עבודה וסגידה’ כמובן,אלא בהקשר של יסודות-בריאה. ככתוב למשל בספר ‘היצירה’ לגבי המזלות:
“י”ב אותיות פשוטות, חקקן,צרפן,צרבן ובהם י”ב מזלות,ואלו הן: טלה,שור,תאומים ,סרטן, אריה,בתולה,מאזניים,עקרב,קשת,גדי,דלי דגים”. גם בספר ‘הזוהר’ יש לא מעט התייחסויות  למזלות, כמצוטט ממנו, למשל: “כל בריות העולם קודם שניתנה תורה לישראל היו תלויים במזל”.
גם הרבי נחמן כתב: “כל עשב ועשב יש לו כוכב ומזל, וכל כוכב ומזל מקבל כוח מהכוכבים שלמעלה”.
יחסי הגומלין בין נושא המזלות והכוכבים ליהדות הוא מרתק ואינסופי. בלינק הבא תמצאו מידע רב בנושא הקסום הזה, כולל מידע על המזל האישי הפרטי שלכם.